%15
Bulmaca Sözlüğü - Dürser, Mehmet

Bulmaca Sözlüğü

Mehmet Dürser

Yayınevi: Omega

Yayın tarihi: 10/2005

ISBN: 9789754685466

Türkçe | 784 Sayfa |

Tür: Satranç, Bulmaca, Oyun

  • 29,75 TL
  • 35,00 TL

Bulmaca, kimilerine göre bulaşıcı bir hastalık, kimilerine göre, kişinin bilgi birikimini artıran, sözcük dağarını genişleten eğlenceli bir oyun... Çoğu yerde olduğu gibi, yalnız başarılı olanların mutlu olduğu, sona ulaşabildiği bir oyun... Oysa bazı oyunlarda olmayan bir şey var bulmacada: Sabır ve sistematik bilgi.

Hayatta karşımıza çıkan hemen hemen her şey hakkında temel bilgilere sahip olmalı bir bulmaca sever; üç beş disiplinde uzman olmak bulmacayı çözmeye yetmez. Hemen hemen her şey hakkında temel bilgilere sahip olmak için de ya muhteşem bir hafızanızın olması gerekir ya da olağanüstü bir kütüphanenizin... Oysa bulmaca çözmek, buna ilgi duyan herkesin hakkı.

Bulmaca Sözlüğü, bu düşünceyle hazırlandı. Alfabetik, tematik, tarihsel ve ilkler-enlerden oluşan 4 bölüm, 22 ana başlık ve yaklaşık 120 alt başlıktan oluşan kitapta, hem bulmacalarda sık sık sorulan sorulara yer verildi, hem de "zor' ya da 'sıkı' olarak tabir edilen bulmacalarda görülen sorulara... Alfabetik sıralamada, soruların soruluş şekilleri ölçü alındı. Tematik sıralamada, sözcükler harf sayılarına göre sıralandı. Böylelikle, diyelim ki ilk ve üçüncü harfi bildiğiniz dört harfli bir sözcüğü ilgili alanda bulmanız kolaylaştırıldı. Öte yandan, tarihsel sıralama ile pek az bulmaca kitabında rastlanan mantığı genişlettik. Bu sayede, soruda belirtilen tarihten yola çıkarak da doğru yanıta ulaşmanızı sağlamak istedik. İlkler ve enlerin ise aramada kaybedeceğiniz zamanı önleme adına pratik açıdan doğru olduğunu düşündük.

İnanıyoruz ki, Bulmaca Sözlüğü, bulmaca severlerin tüm beklentilerini karşılayan, bulmaca hazırlayanların da işini kolaylaştıran bir kitap olarak, kitaplığınızdaki önemli bir boşluğu dolduracaktır.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı