%25
Dikkat Buda : Karikatürcü Gözüyle Uzakdoğu - Rozental, İzel

Dikkat Buda : Karikatürcü Gözüyle Uzakdoğu

İzel Rozental

Yayınevi: Okuyanus

Yayın tarihi: 11/2004

ISBN: 9789756287194

Türkçe | 179 Sayfa |

Tür: Doğa Gezi

  • 18,75 TL
  • 25,00 TL

"Mizah hikayesi alanında büyük bir durgunluğun yaşandığı bugünkü ortamda, karikatürcü olarak tanıdığımız İzel'in art arda üç hikaye kitabı çıkarması önemli ve sevindirici bir atak sayılır. Bir büyük boşluğu doldurma yolunda İzel'i yakından izlememiz gerekiyor. Ne de olsa, Hüseyin Rahmi'den günümüze kadar, mizah hikayemiz böyle bir durgunluğu hiç yaşamadı.
İzel için yaşamak gezidir. Bir turist gözüyle dünyaya bakar; bir gezgin olarak olayları değerlendirir. Dünya, bu bakışa göre bir gezi alanıdır. Bu seyyah ruh mizaha yakındır. Bir yolculuk sırasında kolayca yakaladığımız neşeli, bağışlayıcı, boşverici ortamı İzel evinde otururken de yaşayabilir."
Ferit Öngören

"Deniz tanrısı, gök tanrısı, para tanrısı, şans tanrısı, sağlık tanrısı... bir yığın heykel yapmış Çinliler ve bunlara genel olarak Buda adını takmışlar. Hazreti Musa'nın bir oğlak heykeli için atalarına yaptıklarını düşündükçe, peygamberlerin bu coğrafyaya neden hiç uğramadıklarını daha iyi anlıyorum!"

"Banyoya girmeden önce Norio beni uyardı:
- Sakın şaşırma, Japonlar çok meraklıdır, sana bakacaklardır.
- Nasıl yani?
- Sen yabancısın, bizden farklısın ya, ne kadar farlı olduğunu görmek için 'orana' bakacaklardır...
Gerçekten de Japonya bir çelişkiler ülkesi. Saygısızlık olmasın diye insanın yüzüne-gözüne bakmıyorlar ama banyoda gözlerini insanın 'şeyinden' alamıyorlar!"

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2020 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı