%26
Zihin Avcısı : Mindhunter : Seri Katillerin Cinayet Psikolojisi - Douglas, John

Zihin Avcısı : Mindhunter : Seri Katillerin Cinayet Psikolojisi

John Douglas

Yayınevi: Diyojen

Yayın tarihi: 08/2019

ISBN: 9786056949593

Yazar : Mark Olshaker

Çevirmen : Feray Tarımtay

Türkçe | 432 Sayfa | 13,5 x 21 cm

Tür: Roman Öykü

  • 21,46 TL
  • 29,00 TL

 Geliştirdiği stratejiler ile FBI içinde adeta efsane olan Özel Ajan John Douglas, en tehlikeli seri katillerin zihinlerini didik didik edip, işledikleri suçların ardındaki gerçek nedenleri anlamak için dünyada bir ilk olan ‘psikolojik profil çıkarma’ yöntemini kullandı. Bu yöntem suç biliminde yeni ve büyük ufuklar açtı.
Ürkütücü detaylarla, Zihin Avcısı (Mindhunter) Douglas, bizi en dehşet verici vakaların ardındaki sahnelere, en kötü kabuslarımızın en karanlık derinliklerine götürüyor.
Yirmi beş yıllık kariyerinde Ajan Douglas, içlerinde Edmund Kemper, Charles Manson, Ted Bundy, BTK katili ve kurbanlarının derisini yüzüp elbise olarak giyen Ed Gein de olmak üzere birçok seri katille yüz yüze geldi, onları sorguladı ve rahatsız zihinlerinin ardındaki dürtüyü araştırdı. Douglas, bu esrarengiz yeteneğini kullanarak olay yerlerini inceledi ve kendine has yöntemleriyle kimsenin göremediği detayları yakaladı. Katillerin profillerini çıkarıp alışkanlıklarını belirledi ve sonraki hamlelerini öngörerek, onların davranışlarını zihninde tekrar ve tekrar yaşadı. Bu yöntemleri kullanarak polisin birçok seri katili yakalamasını sağladı.
“John Douglas, seri katiller hakkında dünya üzerindeki herkesten çok daha fazla şey biliyor.”
Jonathan Demme, Kuzuların Sessizliği filminin yönetmeni

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı