%25
10’lar Konseyi - Aydın, Baran

10’lar Konseyi

Baran Aydın

Yayınevi: Destek

Yayın tarihi: 03/2019

ISBN: 9786053115649

Türkçe | 184 Sayfa | 13,5 x 21 cm

Tür: Tarih Çalışmaları

  • 16,50 TL
  • 22,00 TL

Kadim Türk bilgeliğine on bin yıldır düşman olan bir konsey!
Türklüğün var olduğu ve mührünü vurduğu her yerde, Türk’ün karşısına çıkan bir teşkilat!

Konseyin en belirgin izi, Atatürk’ün ağzından çıkan bir cümlede ve Göktürk geleneklerine göre inşa edilen Anıtkabir’de sırlanmıştı.

Platon, bir devleti yönetecek gizli bir teşkilatı anlatırken, mavi kaftan giyen 10 kişiden bahsetmişti. Homeros İLYADA’da Truva Savaşı’nı kazananlara 10 kişilik konsey demişti. Atina’da ve Roma’da cumhuriyeti kuran teşkilatın ismi antikçağ tarih kitaplarında 10’lar Konseyi olarak ifade edilmişti.

Hz. İbrahim’e sorun çıkaran 10 kişi ve kavim Tevrat’ta; Hz. Yusuf’u kuyuya atarak “Biz çok güçlü bir heyetiz” diye böbürlenen 10 isim Kuran’da; Musa’nın kavminin Sina Çölü’nde kırk yıl dolaşmasına neden olan, vahye karşı gelen 10 kavmin liderinin durumu ise İncil’de elçiler vasıtasıyla anlatılmıştı.

Fatih’e 41 kez suikast düzenleyen Venedik merkezli teşkilatın ismi 10’lar Konseyi idi. Floransa’da Rönesans dönemini başlatan yapının ismi Machiavelli tarafından gururla 10’lar Konseyi olarak ilan edilmişti. Westminster Projesi ile İngiliz Krallığı’nı ele geçiren yapı, tarihi belgelere 10’lar Konseyi adı ile yazılmıştı. Osmanlı’ya Sevr’i dayatan, Paris Barış Konferansı’nı yöneten grubun ismi 10’lar Konseyi idi.

10’lar Konseyi KaBaRa inancı, cinayet ritüelleri, kullandığı sembol ve peşinde olduğu Kan’a ait sır ile birlikte tarihte ilk kez deşifre ediliyor...

Yazar Hakkında:

1988 yılında Erciş’te doğdu. Ege Üniversitesi Su Ürünleri Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Amatör olarak başladığı yazarlık serüvenine İzmir merkezli basılan İLK KURŞUN gazetesinde kadim Türk tarihi, Atatürk ve İslam tasavvufu ile ilgili köşe yazıları yazarak devam etti. Aynı gazetenin yazıişleri müdürlüğünde bulundu. Daha sonra Türk Dünyası Vakfı tarafından çıkarılan TÜRK DÜNYASI TARİH adlı dergide makalelerine devam eden yazar, bu süre zarfında Türk tarihi ile ilgili çıkan dört kitaba ve iki tarihi romana danışmanlık yaptı. Şu an On Altı Yıldız (www.onaltiyildiz.com) adlı sitede araştırmalarını yayımlamaya devam eden yazarın ATATÜRK’ÜN GİZLENEN VASİYETİ, AY YILDIZ TEŞKİLATI ve HANKÂH adlı üç kitabı daha bulunmaktadır.

 

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2021 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı