%15
1907 Soruda Muhasebe Uygulamaları Test Kitabı - Özulucan, Abitter

1907 Soruda Muhasebe Uygulamaları Test Kitabı

Abitter Özulucan

Yayınevi: Siyasal Kitabevi

ISBN: 9789756325889

Türkçe | 536 Sayfa | Büyük boy  |  16,00 x 24,00 cm

Tür: Sınav Hazırlık / Meslek Sınavları

  • 39,31 TL
  • 46,25 TL

Bilgi, kontrol ve öngörü aracı olan muhasebenin ürettiği bilgiye duyulan ihtiyaç, bilgi ve iletişim çağı olarak kabul edilen 21. yüzyılda, önemini gün geçtikçe artırmaktadır. İşletmelerin ve ülkelerin geleceği üretilen mali nitelikteki bilgilerin doğruluğu ile yakından ilişkilidir. Bu nedenle muhasebe, hem öğrenciler ve uygulamacılar hem de muhasebe ile ilgili tüm kamuoyu nazarında değerini gittikçe yükseltmektedir.

Bu kitap; hem muhasebe derslerini (özellikle Genel Muhasebe ve Envanter) yeni öğrenmekte olan önlisans ve lisans düzeyindeki öğrencilerin almış oldukları dersleri daha iyi özümsemelerine ve kendilerini sınamalarına yardımcı olmak hem de işe giriş ve mesleki yeterlilik sınavlarına hazırlanan öğrencilerin, kendilerini bu sınavlara hazırlayabilmelerine olanak sağlamak amacıyla kaleme alınmıştır.

Kitabın içeriğinde öncelikle temel terimlere (hem çoktan seçmeli ve hem de boşluk doldurma şeklinde) geniş ölçüde yer verilmiştir. Bunun nedeni, muhasebeyi yeni öğrenen ya da öğrenmekte olan kişilerin söz konusu kavram ve terimlerin anlamlarını daha iyi kavrayarak, teorik ve uygulamalı muhasebeyi daha kolay ve daha hızlı öğrenmelerine yardımcı olmaktır. Kitabın ilerleyen bölümlerinde ise sırasıyla, muhasebe uygulama ve teorisinin anayasası olarak kabul edilen ve temel varsayımlar olarak da isimlendirilen temel kavramlar ve genel kabul görmüş muhasebe ilkeleri, muhasebede kullanılan fişler ve defterler, muhasebe türleri, muhasebenin fonksiyonları, hesaplar, hesap grupları, hesap sınıfları, muhasebenin temel kuramsal varsayımları, envanter, değerleme, değerleme ölçüleri, mizan, temel mali tablolar, hesapların tanıtımı ve Tekdüzen Hesap Planında yer alan pek çok hesaba ilişkin test tekniğine göre hazırlanmış, çok sayıda soruya yer verilmiştir.

İlgili Ürünler

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı