21. Yüzyılda Gösterge Bilim - Günay, V. Doğan

21. Yüzyılda Gösterge Bilim

V. Doğan Günay

Yayınevi: Papatya

Yayın tarihi: 10/2020

ISBN: 9786059594745

Türkçe | 176 Sayfa | 16,5 x 24 cm

Tür: Dil / Dilbilim

 İnsanlık sürekli kendini yenileyerek, kültürel açıdan biriktirerek geleceğe doğru ilerlemektedir. Bu ilerleme sürecinde aksaklıklar, tökezlemeler de olabilir ama bilinmeyen bir geleceğe doğru gittiğimiz kesindir. Bundan kaçış yoktur.

Peki, gelecek nasıl olacak? İşte can alıcı soru budur. Öncelikle bilgi önemli bir hazine olacaktır. Ardından bilgiyi kısa sürede iyi anlayıp yorumlamak gelecek; bu konuda donanımlı olanlar kazançlı çıkacaktır. Bilgiye sahip olan, onu doğru biçimde yorumlayıp işinde başarılı olan, çevresiyle kolayca iletişim kurabilen, yaptığı iş konusunda alıcısını ikna eden başarılı olacaktır. Bu kazançlılık durumu, pazarlamada olacağı gibi reklamda, sinemada, hukukta, tasarımda, şehir planlamasında ya da yönetki alanında; kısacası yaşamın hemen her alanında geçerlidir.

Bilgi her geçen gün artmaktadır. Günümüzde büyük bilgi birikimlerinden söz ediliyor. Sanal ortamda üretilen bilgilerin büyüklüğünü belirtmek için yeni kavramlar geliştiriliyor. Bu bilgilerle her gün karşılaşıyor ve onlarla baş etmeye çalışıyoruz.

Göstergebilimcinin işi burada başlıyor. Yakın gelecekte her alandaki bilgiyi doğru anlamlandırıp topluma sunmak çok önemli bir meslek olacak. Yani bir bakıma toplumlar bu büyük bilgileri anlamlandıracak, çözümleyecek göstergebilimcilere gereksinim duyacaktır. Şimdiden bu gereksinim ortaya çıkmıştır. Yukarıda belirtilen her alanda uzmanlaşmış göstergebilimciler, toplumların öncüleri ve XXI. Yüzyılın anlamlandırmasına yardımcı uzmanlar olacaktır. Bazı araştırmacılara göre gelecekteki insanlık bilimleri arasında kalacak az sayıdaki çözümleme ve anlamlandırma yönteminden birisi göstergebilimdir. Bu da işlevinden ileri gelen bir durumdur.
İşte elinizdeki bu kitap, göstergebilimin hangi alanda nasıl gelişeceğini gösteren bir başvuru kaynağı olmayı arzulamaktadır.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2020 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı