Abdülhak Hamid Tarhan Tiyatroları 7 : Macera-yı Aşk - Nesteren - Zeynep - Hakan  - Tarhan, Abdülhak Hamid

Abdülhak Hamid Tarhan Tiyatroları 7 : Macera-yı Aşk - Nesteren - Zeynep - Hakan

Abdülhak Hamid Tarhan

Yayınevi: Dergah

Yayın tarihi: 07/2007

ISBN: 9789756611364

Derleyen : İnci Enginün

Türkçe | 440 Sayfa | 13,5 x 19,5 cm

Tür: Oyun

Bu son cilt onun ilk ve son eserini bir araya getirmektedir. Mâcerâ-yı Aşk ile başlayan yazarlığı Hakan ile son bulmuştur. Bu ciltte bu iki eserden başka onun hayatında büyük rol oynayan iki masalımsı oyun daha bulunmaktadır: Nesteren ve Zeynep. Abdülhak Hâmid'in ilk eseri nasıl bir masalsa, son eseri de bir masalla kapanır.

Eserlerinde tercih ettiği efsaneleri ve masalları hayatında yaşamış gerçekten "nevi şahsına münhasır" bir şahıstır da. Hâmid'in hiçbir eserinde mükemmelliğe ulaşma çabası yoktur. Sonu gelmez zikzaklar, beklenmedik çıkışlarla doludur. Bu yüzdendir ki devirler değiştikçe, onun oyun ve şiirlerinin sayfalarında da olsa isyanlara yol açan özleyişleri hayatta yerlerini alıp gerçekleştikçe, bir dönemin yol açıcı yenilikçi şairi de eskimiş ve edebiyat tarihindeki köşesinde kendi kendisine bırakılmıştır.

Tanpınar ve Örik gibi ben de onun esasen iyi bir dramaturji çalışmasıyla yeniden canlandırılabileceğini, özellikle müzikli oyunlar için uygun yapıları bulunmuştur. -Tanıtım Yazısı’ndan-

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2020 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı