Açıklamalı - İçtihatlı En Son Değişikliklerle Birlikte Ticari İşletme ve Şirketler : 2 cilt - Eriş, Gönen

Açıklamalı - İçtihatlı En Son Değişikliklerle Birlikte Ticari İşletme ve Şirketler : 2 cilt

Gönen Eriş

Yayınevi: Seçkin

ISBN: 9789753477611

Türkçe | 2960 Sayfa | Büyük boy  | 

Tür: Hukuk

Kitabın 2. baskısının tükenmesinin üzerinden 8 yıl sonra Yargıtay Onursal Daire Başkanı Gönen ERİŞ'in hazırladığı Türk Ticaret Kanunu çalışmasının ilk iki cildini oluşturan Ticari İşletmeler ve Şirketler kısmı 2004 Nisan ayında satışa sunuldu.

2. baskısının üzerinden geçen bu süreç içerisinde ekonomik ve ticari yaşamda meydana gelen gelişmeler ve bu gelişmeler sonucunda kabul edilen yasalar ile Türk Ticaret Kanunu'nda sınırlı da olsa yapılan değişiklikler 3. baskıyı oluşturan bu iki ciltte yer almaktadır. 4 ciltlik eserin ilk iki ciltlik bölümü daha sonra çıkacak olan 2 cildinden bağımsız olup Türk Ticaret Kanunu'nun, Ticari İşletmeler ve Ticaret Şirketleri'nin düzenlendiği, 1'den 556'ncı maddesine kadar olan kısmını içermektedir.

Yeni baskıda her maddenin arkasından gelen, önceki baskılardaki açıklamalar güncelleştirilmiş, faydalanılan bilimsel eserlerden söz edilmiş ve bu eserlere yollamalar yapılmıştır. Her maddenin ayrı ayrı yapılan açıklamalarından sonra, kanun maddesiyle ilgili örnek davalar ve kararlara yer verilmiştir. Okuyucuya kullanım kolaylığı sağlaması açısından, kitabın içindekiler kısmında, ana başlık olan maddeler birer birer ayrılmış ve bu maddeler alt başlıkları olan maddelerinin üzerinde belirtilmiştir.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2022 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı