%15
Acizliğe Övgü : Engelli Bir Gencin Sokratesle Diyalogları - JOLLIEN, ALEXANDRE

Acizliğe Övgü : Engelli Bir Gencin Sokrates'le Diyalogları

ALEXANDRE JOLLIEN

Yayınevi: Pegasus

Yayın tarihi: 10/2016

ISBN: 9786052990056

Çevirmen : Zeynep Şehiraltı

Türkçe | 192 Sayfa | 12,00 x 19,00 cm

Tür: Felsefe

  • 23,38 TL
  • 27,50 TL

Engelli bir gencin Sokrates’le diyalogları
Engellerden özgürlüğe uzanan bir yol...
Acizliğe Övgü içsel bir yolculuğun izini sürüyor. Doğuştan engelli olan Alexandre Jollien, bir gün ünlü filozof Sokrates’in kendisini ziyaret ettiğini hayal eder. Ardından ikilinin arasında mutluluğa erişmek, tüm zorluklara rağmen yolundan sapmamak ve kendini başkalarına göre değerlendirmemek üzerine Jollien’e değerli araçlar verecek bir diyalog kurulur.
Bu kitapta felsefe bir yaşam sanatıdır ve insana kendini keşfetmek için önyargıları bir kenara bırakmayı öğretir. Yavaş yavaş içimizde bir değişim başlar; acizliklerimiz, kırılganlığımız ve başımızdan geçen felaketler özgürlüğün ve mutluluğun yetiştiği verimli topraklara dönüşür.
“İnsanlığa dair derin gözlemlerle dolu bir kitap. Harika bir cesaret ve bilgelik dersi.”
Andre Comte-Sponville
“Acizliğe Övgü, doğuştan engelli olan Alexandre Jollien’in kendi azmi ve zekâsıyla engelini olumlu bir güce dönüştürmesinin öyküsü. Jollien ayrıca bizi normal ve anormal ayrımını düşünmeye de davet ediyor.”
Evène
“Alexandre Jollien, birçok filozofun yapamadığını yaparak insanı öğrenmeye ve kendi üzerine derinlemesine düşünmeye teşvik ediyor. Aslında Jolllien okurlarına her yerde felsefe yapılabileceğini ve ünlü filozoflara kulak verilebileceğini öğütlüyor. Bu kitap, kendinize mutluluğu rehber alarak ilerlemeniz için küçük bir el kitabı.”
Le Figaro

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2020 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı