%0
Agile’i Anlamak : Scrum, XP, Lean ve Kanbanı Kavramak - Stellman, Andrew

Agile’i Anlamak : Scrum, XP, Lean ve Kanban'ı Kavramak

Andrew Stellman

Yayınevi: Yakın Plan Özel Baskı

Yayın tarihi: 01/2018

ISBN: 9789752487116

Türkçe | 454 Sayfa | 17,80 / 23,20 cm

Tür: Bilgisayar / Programlama

  • 96,00 TL

Agile, yazılım geliştirme takımlarının yaklaşımlarında köklü değişim yarattı ama onlarca Agile metodolojisi arasında seçim yapmak ustalık gerektirebilir. Bu kullanışlı kitap, önce Agile’ın esas prensiplerini temellendirmenizi sağlayacak, ardından çok kullanılan dört Agile metodunu açıklayarak kavramları tasniflemenizde size yardımcı olacaktır: Scrum, Ekstrem programlama (XP), Lean ve Kanban.

Her bir metot için yazılım geliştirmenin farklı bir alanına odaklanmaktadır ancak tümü, takımınızı bir planı yalnızca uygulamaya koyan bireyler topluluğu olmaktan çıkarıp birlikte kararlar veren bütünleşmiş bir grup haline getirerek takım üyelerinin zihin yapısını değiştirmeyi amaçlamaktadır. İster Agile ile ilk kez tanışıyor olun, ister tekrar deniyor olun, takımınıza ve şirketinize en uygun metodu nasıl seçeceğinizi öğreneceksiniz.

Agile’ın temel değerleri ve prensiplerinin arkasındaki amacı anlayacaksınız.
Scrum’ın proje yönetimi, kendi kendini örgütleme ve kolektif bağlılık üzerine yaptığı vurguyu öğreneceksiniz.
Önce-test ve eşli programlama gibi XP uygulamaları ile yazılım tasarımı ve mimarisine odaklanacaksınız.
Lean (Yalın) düşünce sistemini kullanarak takımınızı güçlendirecek, kaynak israflarının önüne geçecek ve yazılımı daha hızlı teslim edeceksiniz.
Kanban uygulamalarının akışı yöneterek daha harika yazılım teslimatı yapmanızda size nasıl yardımcı olacağını göreceksiniz.
Bir Agile koçu ile Agile uygulamalarını ve prensiplerini benimseyeceksiniz.

“Bu kitap size Agile’ın ne olduğuna dair ulaşılabilir, ilişkilendirilebilir, kıyaslanabilir ve anlaşılabilir detaylı bir özet sunuyor. Agile yaklaşımınızın ne olması gerektiğinde peşinen karar vermek zorunda değilsiniz. Hepsini okuyun ve öyle karar verin. Okurken Agile sistemini ve onun nasıl işlediğini öğreneceksiniz.”

Johanna Rothman

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2020 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı