%10
Aikidonun Yapısı - Homma, Gaku

Aikido'nun Yapısı

Gaku Homma

Yayınevi: Mvt

Yayın tarihi: 09/2011

ISBN: 9789756081211

Türkçe | 186 Sayfa |

Tür: Spor

  • 36,00 TL
  • 40,00 TL

Aikido’nun Yapısı isimli bu kitap, kenjutsu (kılıç hareketleri) ve Aikido’daki taijutsu (boş el hareketleri) arasındaki ilişkiyi incelemektedir. Gaku Homma, Aikido tekniklerinin temellerine ilişkin eşsiz yorumunda, Japon kılıç sanatı ile boş el teknikleri arasındaki ilişkiye yoğunlaşıp, tarihsel bir gelenek ile Aikido sanatındaki çağdaş gelişimi birleştirmiş. Kenjutsu ve Aikido çalışmaları uzun süredir birbirleri ile ilişkilendirilmiş olsalar da bu kitap gerçek anlamda Aikido teknikleri ve onlarla ilgili kılıç hareketlerini gösteren ilk kitap. 16 bin kare fotoğraf her iki sanatın paylaştığı hareketlere ışık tutuyor.

Bu kitap, yeni başlayan öğrenciler için kenjutsu, jojutsu ve boş elle yapılan Aikido teknikleri arasındaki ilişkiyi ortaya koymak konusunda faydalı olurken, ileri düzeydeki öğrenciler ve eğitmenler için de bu yeni çalışma alanını hep birlikte geliştirerek kullanılacak bir kaynak olur.

“Aikido’nun Yapısı” Kitabı’na Övgüler

Pek çok kişi Aikido hareketlerinin kökeninin boş elle yapılan Aikido teknikleri ile kılıç teknikleri arasındaki ilişkide olup olmadığını sorgulamıştır. Gaku Homma bu soruya tam bir karşılık vermekle birlikte bu iki formun doğaları gereği birbirleri ile ilişkili olduğunu açıkça ortaya koymaktadır.
-Shigeru Kawabe Kancho, Aikikai Aikido Başkanı, Kuzey Doğu Bölgesi Aiki Shuren Dojo, Aikita, Japonya

Bir savaş sanatları hocası olarak bu kitabın açıklığı ve içeriğinden çok etkilendim. Gaku Hamma Sensei her tekniği, üç farklı açıdan incelemiş ve bu açıların değişik savaş alanlarındaki farklılıklarını ve değerlerini ortaya koymuştur. Her savaş sanatçısı, hangi savaş sanatını çalışıyor olursa olsun, Homma Sensei’nin yaklaşımındaki özgünlüğün ve öğretisinin cazibesine kapılacaktır.

-Kancho Joko Ninomiya, Enshin Karate Büyük Üstadı

Homma Sensei’nin güçlü öğretileri gerçekten özgün. Disiplin, özgüven, denge ve odaklanma konularını anlatmaktaki becerisi çalışma alanının dışına taşıyor. Ben, kendisinin görüşlerinden pek çok seviyede faydalanabildim; bir Boeing 747’nin pilot kabininde bile!

-Doug Kelly, Pilot/Eğitmen, United Airlines

Gaku Homma tarafından kurulmuş olan Nippon Kan Kültür Merkezi, Denver’daki 924 metrekarelik tesisi ile Rocky Dağları bölgesindeki en büyük geleneksel Aikido dojosudur. Aynı zamanda ABD’de kapsamlı bir yatılı öğrenci programı (uchideshi) sunan ve içinde Japon halk zanaat müzesi ve Japon restoranı bulunduran tek kültür merkezidir. Gaku Homma, Aikido’nun kurucusu Morihei Ueshiba başta olmak üzere üst düzey Aikido eğitmenleri tarafından eğitilmiştir.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2020 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı