Aile Planlaması Danışmanlık Konuşmaları : Kurumsal Söylem Çözümlemesi - Duman, Seyyare

Aile Planlaması Danışmanlık Konuşmaları : Kurumsal Söylem Çözümlemesi

Seyyare Duman

Yayınevi: Simurg

Yayın tarihi: 07/2005

ISBN: 9789757172864

Türkçe | 177 Sayfa |

Tür: Tıp-Sağlık

Danışmanlık yapmak sorunu olanın sorununu çözmesinde yardımcı olmak için ona gerekli olan bilgiyi aktarmaktır.Aile planlaması çerçevesinde doktorlar tarafından verilen danışmanlıkta aktarılan bilgi tıbbi bilgidir. Sunulan bu bilgiyi almaya çalışan hastaların sadece günlük bilgileri vardır. Danışmanlığın gerçekleştiği etkileşim ortamında farklı bilgiler ile donatılmış olan doktor ve hasta yer almaktadır. Bilgi farkı danışman rolünü yüklenmiş doktora bilgi aktarımında güçlük çıkarmaktadır. Hasta da sunulan meslek bilgisini anlamada zorlanmaktadır.

Aile planlaması danışmanlık konuşmaları hasta ile doktor arasında gerçekleşen konuşmalardır. Kurum çalışanı olan doktorlar tarafından gerçekleşen danışmanlık sağlık kurum ve kuruluşları tarafından planlanmakta ve kurumun beklentisi verilen danışmanlık başarı ile sonuçlanmamaktadır.

Bu çalışmada aile planlaması danışmanlılarının danışman rolünü yüklenen doktorlar tarafından nasıl verildiği, danışan durumunda olan hastaların verilen danışmanlıklardan nasıl ve ne ölçüde yardımcı olabildiği gösterilmeye çalışılmaktadır.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı