Aile Sorunlarına Çözüm Önerileri : NLP Teknikleriyle - Özkan, Zülfikar

Aile Sorunlarına Çözüm Önerileri : NLP Teknikleriyle

Zülfikar Özkan

Yayınevi: Hayat

Yayın tarihi: 09/2004

ISBN: 9789756700938

Türkçe | 363 Sayfa |

Tür: Aile

Evlilikte başarı, yalnız aranan kişiyi bulmakta değil, aynı zamanda aranan kişi olmaktadır.
Foster Wood

Bu kitap, "evlilikte aranan kişi olmanın" yollarını sunmak ve evliliğin çözülmesine çare bulmak için hazırlanmıştır.

Bir toplumun sağlıklı ve dengeli oluşu, aile biriminin mutluluğuna ve refahına bağlıdır. Bu sebeple ailenin güçlenmesinde devletin büyük sorumluluğu vardır.

Bu eserde, "boşanma"nın eşiğine gelmiş evlilikler için çareler sunulmaktadır. Eserde, evliliklerin kurtarılması için kısa ve uzun vadeli tedbirler sunulmuştur. Kısa vadeli tedbirler; uyarmalar, evlilik öncesi ve sonrasındaki etkili danışmanlık hizmetleridir. Uzun vadeli tedbirler ise çocukların en iyi şekilde yetiştirilmesi ve aile konusunda bilinçlendirilmesidir.

Eserde, eşlerin ve aile üyelerinin, birbirlerini dinleyerek nasıl var edebilecekleri, aralarında nasıl bir güç dengesi kurabilecekleri, ailede güven ortamının oluşturulması, aileye mizah katılması, duyguların efendisi olabilmek, eşlerin bakış açılarını genişletme yöntemleri, birbirlerine kişiliklerine göre nasıl davranabilecekleri gibi konulara açıklık getirilmeye çalışılmıştır.

Eser; aile geçimsizliklerine, çatışmalarına ve iletişim bozukluklarına son vererek, eşleri hayattan zevk almaya çağırıyor. Kitap, içinden çıkılması imkansız gibi görünen aile problemleri için çözüm yolları sunuyor. Eserin temel felsefesine göre, eşler, boşanmanın eşiğine gelmiş olsalar bile bu eşikten dönebilir ve mutlu yaşayabilirler.

Eserde, NLP'den de faydalanarak sorunlu ailelerin bakış açısını, olayları yorumlama şeklini değiştirme stratejileri sunulmuştur.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2018 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı