%0
Akıl Terazisi 2. Seviye 6.-12. Sınıflar : Cebirsel Düşünme ve Mantık Bulmacaları - Femiano, Robert

Akıl Terazisi 2. Seviye 6.-12. Sınıflar : Cebirsel Düşünme ve Mantık Bulmacaları

Robert Femiano

Yayınevi: Üstün Zekalılar Enstitüsü - ÜZE

ISBN: 9786055096106

Türkçe | 46 Sayfa | 22 x 30 cm

Tür: 11-14 Yaş Zeka Gelişimi

  • 35,00 TL

Akıl Terazisi Kitaplarının Önemi

Sudokuyu bir kenara bırakalım, işte size Akıl Terazisi Serisi.Bu kitapları çabuk, eğlenceli mantık problemleri olarak ya da cebirde başarıya götüren yol olarak kullanabilirsiniz. Öğrenciler Sudoku bulmacalarından daha eğlenceli ve alışkanlık yapan Akıl Terazisi bulmacalarını çözdükçe, cebir öncesi ve tümdengelimsel düşünme becerilerini geliştirecek! Öğrenciler her bir akıl terazisi bulmacasını çözmek için analiz etmeliler ve ardından bilgi üretmeliler. Bir tanesini deneyin ve ardından da durmayı deneyin bakalım!

Öğretim Önerileri

Bu kitaptaki her bir bulmacanın çözümü, 38-39. sayfalarda bulunan akıl terazisi formüllerinden bir ya da daha fazlasını içerir. Öğrenciyle birkaç bulmaca üzerinde çalıştıktan sonra, öğrencinin konunun tamamına hakim olduğundan emin olmak için 10 Terazi Formülünü öğrencilerle birlikte okuyun ve tartışın. Kitabın soru işaretlerinin kullanıldığı devam kısmında, her bir bulmacanın altında öğrencileri düşündürecek ters yazılmış bir ipucu verilmiştir. Bulmacaları eğlenceli kılmak için elinizden geleni yapın ve unutmayın ki çabayı övmek doğru cevabı övmek kadar önemlidir.

Yazar Hakkında

Uzun yıllardır bulmaca hayranı olan Robert Femiano ABD’nin Seattle eyaletinde bir devlet okulunda 34 yıl ilkokul öğretmeni olarak görev yapmıştır. Ayrıca, bu zamanın on yılı aşkın bir süresinde de Seattle Pasifik Üniversitesi’nde geçici öğretim üyesi olarak matematik metodları dersleri vermiştir. Yayınları arasında, Matematik Öğretmenleri Ulusal Konseyi hakemli dergisinde çıkan İlköğretim Düzeyinde Cebirsel Problem Çözme ve Matematikte Hızlı Düşünme kitapları ve yazılımları vardır. 2002’de eğitimde Amerika’nın en yüksek onur ödülü olan, Matematik ve Bilim Öğretiminde Başkanlık Üstün Başarı Ödülü’nü kazanmıştır.

Motor Kurye ile Teslim
Bu Ürünün Bulunduğu Şubelerimiz:
  • pandora.com.tr
  • Beyoğlu
  • Nişantaşı

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı