Aklın Bilincine Varmak : İstanbul 1826nın Rövanşı - Güran, Ali Ergin

Aklın Bilincine Varmak : İstanbul 1826'nın Rövanşı

Ali Ergin Güran

Yayınevi: Kendi Yayını

Yayın tarihi: 03/2005

ISBN: 9789759260323

Türkçe | 87 Sayfa |

Tür: Deneme

Aklı anlamadan akıllı olmakla övünen, zorbaların, zalimlerin yazdırdığı ve bellettiği “tarih”lerle gurur duyan ve tanımı belirsiz (veya birden fazla) olan bir mevhuma (bilime) atfen “bilimsel olmak” veya "bilimsel düşünmek" vs. gibi spekülâtif iddialarda bulunarak üstünlük taslayan, üstelik "dil" gibi bir iletişim, "müzik" gibi bir rezonans kabiliyetinin nasıl kazanıldığından da bihaber olarak konuşup şarkı söyleyen insanların - kendiliğinden- anlaşabilmeleri ve akort olabilmeleri mümkün mü?...

Değil elbette!... Ve onun için de -insanlık- hala sahip veya vekil, görünür veya görünmez çobana/çobanlara muhtaç bir vaziyette...
İnsandan kategorik farklı bir "Çoban-Tanrı" kavramı artık belli ki şeytan adı altında bir "örtülü şirk"i zorunlu kılmaktadır.
Halbuki insanlık Tanrı'dan (Onun tecellisi olarak) gelmiş ve Tanrı'ya (Tanrılaşmaya) doğru gitmektedir.
Bütün mesele, her şeyin adını (tanımını) doğru dürüst koyacak zamanın en diri insanlarına, inisiyatif tanıyıp onları -dirilikleri süresince- rehber edinmektir.
Yoksa insanların, doğru-düzgün bir bilimsel (ve/veya Tanrısal) rotaya girerek "dini-tarihi" devirleri aşmasına, dolayısıyla de kendisinin hikmet-i vücûdunu ortadan kaldırmasına şeytan hiçbir zaman müsaade etmeyecek ve icabında insanlığı sona erdirecek bir şekilde "kıyamet" koparacaktır. Ki bu hususta "din adamları kastı"ndan da büyük destek görecektir.
A. E. Güran

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2022 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı