Allah Dostlarından Yakarışlar - Velioğlu, Tarık

Allah Dostlarından Yakarışlar

Tarık Velioğlu

Yayınevi: Nesil

Yayın tarihi: 08/2007

ISBN: 9789752693326

Türkçe | 176 Sayfa | 13,5 x 21 cm

Tür: Din / İslamiyet

"Tesbih ederim Seni ey Rabbim! Bana karşı ne kadar da lütufkârsın ve Sana karşı ben ne kadar da hayâsızım! Ancak bana karşı böyle razı olarak davranışın, benim Sana karşı gördü-ğün şekilde davranmama sebep oldu. Benim kusurlar işlemeyi adet edinmeme, Senin bitmez tükenmez cömertliğin yol açtı. Sana karşı ne isyanlar etimde beni keremle karşıladın, ne meydanlar okudum da bana fırsat tanıdın! Buna karşılık ne zaman Senden istedimse verdin. Şiddetli kavrayışını bana unutturan, engin cömertliğin oldu."

"Allahım! Bana imanı lütfettin ve beni isyanla sınadın. İmdi bana ettiğin lütufla mı mu-amele edeceksin yoksa imtihan ettiğin şeyle mi karşılık vereceksin? Bunların hepside müm-kün ve makul, Senden olan her şey lezzetli ve makbul; yeter ki kapından kovma bizi ve hita-bından mahrum etme."

Peygamber Efendimiz'den Bediüzzaman'a, Geylani'den Mevlana'ya, İbnü'l Arabî'den Şah Nakşbend'e ve Rifai'ye kadar birçok Allah dostunun yakarışları yer alıyor bu eserde. Al-lah aşkının en iştiyaklı ifadelerini, irfan ve haşyetin en derin cümlelerini içine alan, her oku-yanı duygulandıran bu münacatlar, rabbimizi daha iyi tanımamızı sağlıyor ve O'na nasıl dua etmemiz gerektiğini gösteriyor bizlere.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2022 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı