Anababaların Korkulu Rüyası Çocuklara Yönelik Taciz - Güneş, Adem

Anababaların Korkulu Rüyası Çocuklara Yönelik Taciz

Adem Güneş

Yayınevi: Sistem

Yayın tarihi: 07/2008

ISBN: 9789753224970

Türkçe | 135 Sayfa |

Tür: Bebek ve Çocuk Sağlığı

Gün geçmiyor ki, medyada çocuklara yönelik bir taciz haberi yayınlanmasın. Nefret, öfke ve endişe ile takip ettiğimiz bu haberlerin neden sonu gelmiyor? Kendi çocuklarımız da bu tehditle baş başa ise bunu nasıl anlayacağız? Konuşulması bile tüyler ürperten böylesi bir gerçeğe karşı gözlerimizi kapalı mı tutalım, yoksa bu risk karşısında bilinçli bir anababa mı olalım?

Bu kitap, çocuklara yönelik tacizler konusunda bilinmeyen birçok noktayı gözler önüne seriyor. Anababaların korkulu rüyası haline dönüşen tacizlere karşı bir bilinçlenme sunuyor. Taciz edilme riskine karşı çocuklar (korku ve endişeye düşürülmeden) nasıl eğitilmelidir.

Taciz tehdidi altında bulunan bir çocuk, bu tehdidi kolaylıkla etrafı ile paylaşabilir mi? Böylesi durumlarda çocuğun davranışları nasıl değişir? Anababa bunu nasıl anlar? Çocuk tacizcileri nasıl tanınır? Tacizcilerin ortak yanları nelerdir? Çok uzaklarda aradığınız bu kişiler kendi semtinizde de olabilir mi? Çocuklarına karşı hassas duran bütün anababaların başucu kitabı özelliğindeki bu eser, sadece okunmakla kalınmamalı, hassasiyet taşıyan herkese tavsiye edilmeli, okullarda, yurtlarda, hastanelerde ve çocukların olduğu her yerde mutlaka bulundurulmalıdır. El ele bilinçli bir toplum oluşturulmadıkça "taciz hastalığı"nın sokak sokak her evi tehdit etmeye devam edeceği unutulmamalıdır.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı