%0
Anayasa Hukukunun Genel Esasları Ders Kitabı - Gözler, Kemal

Anayasa Hukukunun Genel Esasları Ders Kitabı

Kemal Gözler

Yayınevi: Ekin

ISBN: 9786053275916

Türkçe | 512 Sayfa | 16 x 24 cm

Tür: Hukuk

  • 54,00 TL

Anayasa Hukukunun Genel Esasları: Ders Kitabı isimli bu kitap, lisans öğrencilerine yönelik olarak hazırlanmış bir "ders kitabı" dır. Bu kitapta, konuların üniversite birinci sınıf öğrencilerinin anlayabileceği bir açıklıkta anlatılabilmesi için özel çaba sarf edilmiştir.

İncelemekte olduğunuz 512 sayfalık bu kitap, aynı Yayınevinden yayınlanmış olan Anayasa Hukukunun Genel Teorisi başlıklı 2 cilt ve toplam 2104 sayfalık "inceleme kitabının özetlenmiş halidir. Dolayısıyla bu kitabın incelediği konularda daha fazla bilgi için söz konusu inceleme kitabına bakılabilir.

Bu kitapta bazı yeni yöntemler kullanılmıştır. Her bölümde o konuyla ilgili ayrıntı sayılabilecek bazı bilgiler, metin içinde verilmek yerine, metinden ayrı kutular içinde verilmiştir. Kitapta toplam 135 adet kutu vardır. Keza metin içinde verilen bilgiler, bazı yerlerde ayrıca tablolar halinde özetlenmiştir. Toplam 10 adet tablo vardır. Aynı şekilde, metin içinde yapılan bazı sınıflandırmalar, şema olarak da gösterilmiştir. Toplam 21 adet şema vardır. Kitabımızda Türk üniversite ders kitaplarında pek rastlanmayan bir yenilik daha vardır: Birçok bölüme o bölümle ilgili resimler konulmuştur.
 
Konu Başlıkları

Anayasa Hukukunun Bilgi Kaynakları

Anayasa Hukuku

Anayasa Kavramı

Yorum

Kurucu İktidar

Devlet Kavramı

Devletin Unsurları

Devlet Şekilleri – I

Devlet Şekilleri – II

Federasyon

Hükümet Sistemleri

Demokrasi Kavramı

Anayasa Hukukunun Genel Esasları Ders Kitabı için şu an mevcudu olmayanlar

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı