%10
Anlamlı Bir Yaşam : Sessiz Bir Evrende Anlam Arayışı - May, Todd

Anlamlı Bir Yaşam : Sessiz Bir Evrende Anlam Arayışı

Todd May

Yayınevi: İrene Kitap

Yayın tarihi: 05/2022

ISBN: 9786057158000

Çevirmen : Bekir Aşçı

Türkçe | 216 Sayfa | 13,5 x 19,5 cm

Tür: Genel Felsefe

  • 52,20 TL

 İyi, güzel veya daha da önemlisi anlamlı bir yaşam için yolumuz nerelerden geçer? Bazılarımız için bu sorunun cevabı inançta yatar; bazılarımız içinse insan ilişkilerinde, eylemlerimizde ya da hayat boyu süren bir arayışta. Oysa bunlar gerçekten anlamlı bir yaşam için yeterli midir? Çağımızın en ünlü post-yapısalcı düşünürlerinden Todd May, işte bu soruya yepyeni bir yöntemle ve Aristoteles’ten Heidegger’e kadar birçok filozofa göz kırparak yanıt arıyor ve nihayetinde şu soruyu soruyor: Evren Albert Camus’nün savunduğu gibi sessiz midir, yoksa Aristoteles’in söylediği gibi bu sonsuzluktaki yerimizi ve rolümüzü bulmamız için kulağımıza mı fısıldamaktadır?

Anlamlı Bir Yaşam, felsefe tarihinin kadim problemlerinin yanında günümüz çıkmazlarının izdüşümlerini de sunan, dili ve biçimindeki yalınlığı ile okuru hiçbir teknik ayrıntıyla uğraşmak zorunda bırakmadan cevaplanması en zor sorularla ustaca başa çıkan bir anlatı.

Evren sessiz. Kutsanmış değiliz, beklenmiyor ve hoş karşılanmıyoruz. Darwin’in öğrettiği gibi, bizler evrimsel olumsallıklarız. İnsan olmayan çevrenin değişen nitelikleri dışında hiçbir şey varoluşumuza yol açmadı. Yucatán Yarımadası yakınlarında dünyaya bir asteroit çarpmamış olsaydı, burada bile olmayabilirdik. Biz kozmik tesadüflerden başka bir şey değiliz.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2022 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı