%26
Anne Baba Sihri : İyi Ebeveyn Olmaya Yedi Adım - Montgomery, Hedvig

Anne Baba Sihri : İyi Ebeveyn Olmaya Yedi Adım

Hedvig Montgomery

Yayınevi: Domingo

Yayın tarihi: 07/2019

ISBN: 9786051980911

Çevirmen : Banu Gürsaler Syvertsen

Türkçe | 204 Sayfa | 15 x 21 cm

Tür: Bebek ve Çocuk Sağlığı  |  Aile

  • 25,90 TL
  • 35,00 TL

Hedvig Montgomery’nin yirmi yıllık aile terapistliği boyunca en sık duyduğu soru:
 ‘‘Nasıl iyi birer ebeveyn olabiliriz?’’

Anne babalık hayatta üstlendiğiniz en büyük rol. Güzel haber ise şu: İyi anne baba olmak, iyi insan olmakla el ele yürüyor.
Bu kitap, size mükemmel ebeveyn olmanın yollarını anlatmıyor. Böyle bir şey olmadığını, ama daha iyiye doğru yol alabileceğimizi söylüyor ve bunun için adımlar sunuyor.
Gerektiğinde çatışmayı öğretmek, bir dedektif gibi davranacağınız anları bilmek, ipin ucunu ne zaman bırakacağınızı görmek, yaramazlığa müsaade etmek, sınırları ve yakınlığı belirlemek, bir adım geri çekilmek, boş tehditleri bırakıp işbirliği yapmak gibi gündelik sihirleri her yaşa uygun önerilerle açıklıyor.
Uyumlu, kendine güvenen, bağımsız ama aidiyet duygusu gelişmiş çocuklar yetiştirebilmek için öncelikle çocuğunuzu ve kendinizi daha iyi tanımanızın, birlikte bir biz yaratmanızın neden sihrin ön koşulu olduğunu gösteriyor Montgomery. Ve yeri geldiğinde kendi ailevi deneyimlerini açık yüreklilikle paylaşarak bu güvenli bağı nasıl inşa edebileceğinizi anlatıyor Anne Baba Sihri’nde. Çünkü bu bağ bir kez doğru kurulduğunda, yaşanacak bütün sıkıntılara, hastalıklara, uykusuz gecelere direnecek ve yaşam boyu çocuğunuzun yanında olacak.
Bir güzel haber daha; tüm bu çabaya değiyor.


YAZAR HAKKINDA:
1999 yılından bu yana Oslo'da psikolog ve aile terapisti olarak çalışan, konusunda ülkesi Norveç’in en önemli isimlerinden kabul edilen Hedvig Montgomery ayrıca ebeveynlere eğitim ve destek veren uluslararası kuruluş Famlab'de seminerler düzenlemekte, hem ailelere hem de öğretmenlere çocuk gelişimi hakkında dersler vermek-tedir. 2018 yılında kaleme aldığı ilk kitabı Anne Baba Sihri büyük ilgi görmüş ve yayın hakları şu ana dek 23 ülkeye satılmıştır.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2021 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı