Anne Baba ve Çocuk Eğitimi : Turuncu Adımlar - Yıldırım, Hatice

Anne Baba ve Çocuk Eğitimi : Turuncu Adımlar

Hatice Yıldırım

Yayınevi: Akis Kitap

Yayın tarihi: 05/2014

ISBN: 9786051291499

Türkçe | 168 Sayfa | 13,5 X 21 cm

Tür: Bebek ve Çocuk Sağlığı  |  Aile

Çocuğumuzun, ruhsal ve bedensel gelişiminin sağlıklı olması, yarınlara erdemli bir birey olarak yetişmesi, biz anne babaların çabalarıyla gerçekleşebilir.  Çünkü çocuğumuzun en birinci ihtiyacı anne babasıdır.
Çocuğumuz, tüm hayatı boyunca hissedeceği, iyi ve ya kötü kararlarında kullanacağı, öz saygı, öz güven, iç huzur duygularını anne babasından kazanır.  Aile; sıfır – on altı yaş döneminde, çocuğun fizyolojik, psikolojik birikim sağladığı en etkili öğretmen, arkadaş ve doktorudur.
“Çocuğun en mutlu olduğu yer kendi ailesidir. Annenin şefkati, babanın sevgisi, kardeşlerin desteği çocuğa doyumsuz bir huzur verir. En olumsuz bir aile, ailesizlikten daha iyidir. Çocukların başarısı ve toplumun huzuru için aile desteklenmelidir.”  - Niyazi  BİRİNCİ -
Anne babanın bilinçli oması,  çocuğunun gelişimi için her an bilgilenmeye, öğrenmeye yönelmesi, büyük kazanç olarak kendisine geri dönecektir.
“Çocuğun gelişim özelliklerini bilmeyen ve gelişimini izlemeyen anne ve babalar; çocuğu büyütürken ve onu eğitirken büyük zorluklarla karşılaşırlar.”  - Prof. Dr. Ayhan SONGAR -
Bir çok aile çocukları hakkında şikayetlerde bulunuyorlar, bu yaşam yolculu?unda hepimiz varız, öyleyse çözumlere odaklanmalıyız.
 

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı