Annelik - Heti, Sheila

Annelik

Sheila Heti

Yayınevi: Nebula

Yayın tarihi: 03/2019

ISBN: 9786058188679

Çevirmen : Aslı Mertan

Türkçe | 288 Sayfa | 13 x 20 cm

Tür: Roman Öykü

Arka kapaktan:

Otuzlu yaşlarının sonuna yaklaşırken ve arkadaşları kendi kendilerine ne zaman anne olacaklarını sorarken, Heti’nin samimi anlatıcısı kararsızdır. Anne olmalı mı, olmamalı mı? Birkaç yıla yayılan hikâyede akranlarının, eşinin ve ailesinin yaşadıklarının etkisindeki anlatıcı, akıllıca ve ahlaki bir karar vermeye çabalar. Felsefeden, bedeninden, mistisizmden ve şansından medet umduktan sonra, aradığı cevabı eve çok yakın bir yerde keşfedecektir.

Annelik yetişkinliğin en önemli kararına dürüstlük ve mizah ile yaklaşan; kadınlık, ebeveynlik ve bütün bunları nasıl yaşamalı gibi konulara dair diyaloglar ve tartışmalar başlatacak cesur, keskin ve tamamen özgün bir roman.


“Sheila Heti’nin Annelik romanı, bana en çok Kierkegaard’ın Korku ve Titreme’sini hatırlatıyor fakat buradaki acı verici karar bir çocuğu kurban edip etmemek değil, yaratıp yaratmamak. Yazmak, çocuksuzluk ve bir annenin hüznü arasındaki ilişki hakkında Sheila Heti gibi yazanını görmedim.’’ —Elif Batuman

“Modern kadının doğurganlıkla olan ahlaki, sosyal ve psikolojik ilişkisine dair bu soruşturma bir aydınlanma, bir provokasyon ve –nihayet– dişil zekânın derinlerinde formüle edilen yeni feminenlik normlarına verilmiş bir cevap. Benzersiz. Sheila Heti kitabıyla bir sanatçı olarak olgunlaşmasında ve dişil söylemin kendisine dair olasılıklarda çığır açıyor.” —Rachel Cusk


Yazar Hakkında:

Sheila Heti, aralarında Ticknor, Annelik ve How Should a Person Be? isimli romanların da olduğu kurgu ve kurgu dışı sekiz kitabın yazarıdır. The New York Times kitap eleştirmenleri tarafından “21. yüzyılda okuma ve yazma tarzımızı şekillendiren” on beş kadın yazardan biri olarak gösterildi ve 2013 yılında Time dergisinin “Dünyanın En Etkili 150 İsmi” listesinde yer aldı. Kitapları şu ana dek yirmi bir dile çevrilen yazarın son romanı Annelik, The New York Times kitap eleştirmenleri tarafından 2018’in en iyi kitaplarından biri olarak gösterildi. How Should a Person Be? Vulture tarafından hazırlanan “21. Yüzyılın Yeni Klasikleri” listesindeydi. Heti, The Believer dergisindeki editörlüğünün yanı sıra kurmaca ve eleştirilerden oluşan yazılarıyla The New Yorker, McSweeney’s, Bookforum, n+1, Granta, The London Review of Books gibi dergilerde yer aldı. Yazar, Toronto’da yaşamaktadır.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2021 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı