%5
Artçı Sarsıntılar  - UÇAR, YILMAZ

Artçı Sarsıntılar

YILMAZ UÇAR

Yayınevi: Bumerang

Yayın tarihi: 01/2005

Türkçe | 90 Sayfa | 13,5 x 19,5 cm

  • 4,75 TL
  • 5,00 TL

" Yılmaz Uçar'ın öyküleri, duru bir Türkçe ve akıcı bir dille yazılmış. Sıradan insanlarımızın günlük yaşamları işleri, uğraşları, yaşam sürecinde karşılaştıkları sorunlara zorluklara karşı anlık tavırları akıcı bir dille sergileniyor. Yılmaz Uçar'ın öykülerinin her biri sürükleyici. İlgiyle izlenecek bir yapıt..."
YILMAZ ELMAS

"Gerçekçi, otantik, sevimli ve sevecen öyküleri var Yılmaz Uçar'ın; birde inadı ve kararlılığı. Kendisi gibi tıpkı. İnsan damarını yakalamasını bilen öyküleriyle toplumcu gerçekçi anlayışla üretmeye devam ediyor Ağır işçiliğine yakışan çarpıcılığın tam anlamıyla etkili olabilmesi için gerilimi ve ayrıntı yoğunluğunu azaltması gerekir diye düşünüyorum. Öyküleriyle birlikte sunduğu güncesindeki içtenlik ve sevimlilikse tam Yılmaz Uçar'a özgü. Edebiyatımızın belli bir kesimine yönelen bu nesnel gözlükten birçok şey öğrenmek hoş oluyor doğrusu..."
ÖNER YAĞCI

"Adını ilk kez dergilerde görmüştüm Yılmaz Uçar'ın. Kiraz, Gerçek Sanat, Varlık ve Karşı Edebiyat dergilerinde. Öykülerinde, toplumcu gerçekçi sanatla, bu anlayışa bağlı ürünler sergilemiş Yılmaz Uçar. İçerik, söylem, anlatılan şey biçimsel denemelerden, öykülerin şekilsel temellendirmelerinden öne çekilmiş görüntüsü veriyor. Bu da yazarın sanat anlayışından kaynaklanıyor elbette ki. Yazar personajlarını (eser kahramanlarını) günlük pratik hayatın içinden seçiyor ve onları, günümüzün insanları olarak yaşanan olaylarla bütünleştirip sergiliyor. Yılmaz Uçar, duyarlı bir yazar. Her gün gelişme kaydetmek için araştıran, okuyan, sabırla çalışan bir insan..."
YILMAZ ARSLAN

Motor Kurye ile Teslim

İlgili Ürünler

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı