%15
Aşı ve Doğal Bağışıklık Mekanizması - Biss, Eula

Aşı ve Doğal Bağışıklık Mekanizması

Eula Biss

Yayınevi: Epsilon

Yayın tarihi: 03/2021

ISBN: 9786051738802

Çevirmen : Yeşim Öksüzoğlu

Türkçe | 208 Sayfa | 13,5 x 21 cm

Tür: Tıp-Sağlık

  • 25,08 TL
  • 29,50 TL

 The New York Times / Entertainment Weekly / Publisher's Weekly: Yılın En İyi 10 Kitabı'ndan biri
 Ulusal Kitap Eleştirmenleri Birliği Ödülü finalisti
Mark Zuckerberg Kitap Kulübü seçimi.

Bir annenin yeni doğan bebeğine karşı duyduğu endişe, bu cesur
ve büyüleyici eserin ortaya çıkmasına olanak sağladı. Aşı ve Doğal Bağışıklık Mekanizması'nda Eula Biss, çocuklarımızın soluduğu havada, yediklerinde, içtiklerinde, uyudukları yataklarda ve aklımıza gelemeyecek fakat hayatımızın içinde var olan birçok
şeyde bulunan zararlı maddelerin hangi hastalıklara yol açabileceğini anlatıyor. Aşılama ile ilgili olarak hükümete ve tıbbi kurumlara olan güvensizliğini ise cesur bir dille ifade ediyor. Anneliğe yeni adım atmış biri olarak kendi deneyimlerinden yola çıkan Biss, kendimizi ve çocuklarımızı dünyaya karşı aşılayamayacağımızı ileri sürerken kendi çocuğunu aşılama sürecindeki ikilemlerini de dile getiriyor. Biss, bağışıklığı çevreleyen metaforları aktarırken diğer annelerin deneyimlerinden, Aşil efsanesinden, Voltaire’in Candide’inden, Bram Stoker’ın Dracula’sından, Rachel Carson’ın Sessiz Bahar’ından, Susan Sontag’ın AIDS ve Metaforları’ndan kesitler sunarak günümüzdeki hastalıklar ile bağlantılar kuruyor. Aşı ve Doğal Bağışıklık Mekanizması, korkularımıza karşı bir aşılama sunarken dünya üzerindeki tüm insanların hem beden hem kader bağlamında, birbirlerine ne kadar bağlı olduğunu da çarpıcı bir şekilde bize gösteriyor.

“Aşı ve Doğal Bağışıklık Mekanizması metafor ve efsaneyi, bilim ve sosyolojiyi, felsefe ve siyaseti; içgörü ve zekâ ile birleştirerek zengin bir araştırma ortaya koyuyor.”
-Jerome Groopman, The New York Review of Books

“Aşı tarihine ve uygulamasına tıpkı bir Joan Didion eseri gibi felsefi bir bakış açısı sunuyor. Biss o kadar yetenekli ki eğer siz de bir kurgu dışı yazarıysanız, bu kitabı okuduğunuzda kariyer hedefinizi değiştirmek isteyebilirsiniz... Aşı ve Doğal Bağışıklık Mekanizması tüm toplumu ayrıntılı bir şekilde inceliyor; sağlık, kimlik ve bireysel ebeveynlik kararları ile toplum arasındaki gerginlik üzerine bir araştırma sunuyor.”
-The Washington Post

Motor Kurye ile Teslim
Bu Ürünün Bulunduğu Şubelerimiz:
  • pandora.com.tr
  • Beyoğlu

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2021 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı