%21
Aşıklar ve Diğer Şeyler - Sempe, Jean-Jacques

Aşıklar ve Diğer Şeyler

Jean-Jacques Sempe

Yayınevi: Desen

Yayın tarihi: 04/2019

ISBN: 9786055678746

Çevirmen : Damla Kellecioğlu

Karton Kapak | Türkçe | 64 Sayfa | 17 x 22 cm

Tür: Çizgi Roman

  • 78,21 TL

 Ah! Nerde o eski aşklar, âşıklar…

Ünlü Fransız karikatürist Jean-Jacques Sempé’nin, aşkı, âşıkları ve maşukları anlattığı karikatürlerinin bir derlemesi olan Âşıklar ve Diğer Şeyler, sevenle sevilen arasındaki tozpembe ilişkiyi farklı katmanlarda ele alan özel bir koleksiyon kitap.
Sempé’nin, aşkın büyülü dünyasına oklarını fırlattığı karikatürleri, imkânsız aşklardan trajik ayrılıklara ve mutlu sonlara, öykü içinde öyküler anlatarak aşkın bin bir hâlini yansıtıyor.
Aşkın ve dolaylı olarak âşıkların, içinde bulunduğumuz tüketim çağından nasıl etkilendiklerini gözler önüne seren Sempé, çoğu zaman sözsüz, yer yer de yazıyla tamamladığı karikatürleriyle, aşk kavramını eleştirel bir biçimde ele alıyor.
Aşk koca bir yanılsama mı yoksa vazgeçilmez bir tutku mu? Aşk bir ihtiyaçsa neden bu kadar hızlı tüketiliyor? Aşk kavramının ardında yatan sihir ne? Vücudunun en küçük hücresine kadar aşkı yaşayanların hayatlarına odaklanan Sempé karikatürleri, aşkı için hep uzaklara giden bir adamın çekiciliğinde, sevdiğinin adını banka kazıyan bir âşığın karmaşık zihninde, sevgilisinden ayrılmaya çalışan kararsız bir adamın dayanaksız bahanelerinde yeniden hayat buluyor.
Aşk ve aşka dair tüm renklerin bir arada karşımıza çıktığı bu nüktedan derleme, hem sevdalıları hem de yalnızları gülümsetmeyi başararak, mutlulukla burukluk arasında yitip giden nice aşk hikâyesine tanıklık ettiriyor.
Çoksatan kitapları ve sansasyonel karikatür çalışmalarının yanı sıra New York Times, Paris Match, New Yorker gibi gazete ve dergilere yaptığı çizimleriyle tanınan Sempé, Âşıklar ve Diğer Şeyler’de, kadınlığın ve erkekliğin aşk ile ilişkisindeki hal-i pür melâli incelikli çizgiler kullanarak derinlikli bir şekilde yansıtıyor.
“En büyük mutluluğum, tanıdığım her kadının kalbinde kendimden bir parça bırakmış olmak...”

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2024 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015