%15
Aşk Dilimiz Yunus Emre - Tatcı, Mustafa

Aşk Dilimiz Yunus Emre

Mustafa Tatcı

Yayınevi: H Yayınları

Yayın tarihi: 05/2024

ISBN: 9786256618107

Karton Kapak | Türkçe | 352 Sayfa | 13,5 x 21 cm

Tür: Tasavvuf

  • 403,75 TL

İnsanı yeniden insan etmek, onu yaşadığı çağın insanı haline getirmek, fikirlerini, hayallerini yüceltmek, yepyeni rüyalar göstermek ve o rüyalarını yeniden yorumlamak; düşmüşse düştüğü yerden kaldırmak, onu Hakk’a ve hakikate hazırlamak, kulluk bilinciyle donatıp Allah’a layık halle getirmek. Gerçekte peygamberlerin ve onların izinden giden Hak dostlarının ve aydınlanmış gönülerin misyonu ve insanlığına mirağsı da budur. Bu miras, putlas¸tırılan bütün sahte düşünncelerden kurtulup insanlığın yeniden inşaa edilmesini sağlayacak biricik gerçektir, başka bir şey değil. Burada konumuz olan Yunus Emre de insanlığı düştüğü yerden kaldıranlardan, benlik çukurundan kurtaranlardan biridir.
Yunus, varlığının, hakikatinin ve İslam’ın aslından uzaklaşmanın insanlığın kendine gelmesi için bütün değerleri yeniden yorumladı. İsrfan terbiyesinden geçen her arif gibi oda bazı yanlışları söküp yerine yepyeni değerler koydu. Yaşadığını söyledi, söylediğini yaşadı. Kendimize gelmemiz için gönülerimizi sarstı gitti.
Yunus,13.asrın sonlarında yanan gönulere, terleyen alınlara bir sabah meltemi gibi esti, içimizi serinletti. Cağn kulağımızı açtı. Aşk illerinden bize şirin haberler getirdi. Varlık ve yaratılışla ilgili sorularımıza cevaplar verdi. Elinizdeki “Aşk Dilimiz Yunus Emre” adlı eser; Yunus’un günümüz insanınca daha iyianlaşılması,düşüncelerinin daha doğru ve sağlıklı bir şekilde değerlendirilebilmesi için hazırlanmıştır. Bu eserde gönül dilimiz Yunus Emre’nin hayatı, eserleri ve görüşlerinden başka 61 ilahisinin yorumu yapılmaktadır.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2024 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015