%25
Aşmam Gereken Okyanuslar Var : Bir Kadının Her Şeyden Vazgeçip Okyanusta Yeniden Doğuş Mücadelesi - Bozkurt, Gülin

Aşmam Gereken Okyanuslar Var : Bir Kadının Her Şeyden Vazgeçip Okyanusta Yeniden Doğuş Mücadelesi

Gülin Bozkurt

Yayınevi: Destek

Yayın tarihi: 03/2019

ISBN: 9786053115632

Türkçe | 288 Sayfa | 13,5 x 19,5 cm

Tür: Roman Öykü

  • 20,25 TL
  • 27,00 TL

“Ders, sen öğrenene kadar devam eder.”
“Ben acemi bir kaptan, toy bir denizciyim. Yelkenimi şişirerek taze rüzgârların peşine düşmüş yeniyetme bir eğitmenim. Sevgi dilencisi bir anneyim. Kariyerini kendi elleriyle baltalamış bir kadınım. Kendime gitmek için, sahip olduğum her şeyi ve herkesi arkamda bıraktım. Oysa bırakmak ne zordur. Bilinmeze uzanan bir yolculuğun ilk adımıdır. Cesaret ister, inanç ister, kuvvetli olmak ister ve çoğu zaman onay ister.
Ben artık ne ailemden ne de bir başkasından onay bekliyorum. Bavuluma inancımı ve cesaretimi koyup uzun bir yolculuğa çıkıyorum. Korkularımı geride bırakıp, iki büklüm olmuş ruhumun belini doğrultarak yaşayacağım serüvenin kollarına bırakıyorum kendimi. Biliyorum doğa beni dövecek, ham yerlerimi acıtacak sürekli... Olsun, buna da hazırım. Okyanus sonsuz... Muhakkak bir limanda yeni bir benle karşılaşırım nasıl olsa...”
Kaptan Gülin Bozkurt, 13 ay süren Atlantik Okyanusu’nu aşma yolculuğunu anlatıyor bizlere. Bir kadının kendi hikâyesinin kahramanı olma yolculuğunu, bir annenin kendini keşfedişini, doğanın gizli öğretilerini, vazgeçebilmeyi, bulmayı, kaybetmeyi ve nihayetinde kendini yeniden yaratmayı...

Yazar Hakkında:

Kaptan Gülin Bozkurt, üç kız çocuklu Karadenizli bir ailenin ortanca kızı olarak İstanbul’da doğdu. Şişli Terakki Lisesi’ni bitirdikten sonra Marmara Üniversitesi İngiliz Dili ve Eğitimi bölümünden mezun oldu. Kısa süreli İngilizce öğretmenliği denemesinden sonra aile mesleği olan tekstil sektöründe çalışmaya başladı. 2004 yılında hobi olarak başladığı yelken sporunun ilerleyen yıllarda mesleği olmasına karar verip, 2010 yılında Yat Kaptanı ve IYT Bareboat Yelken Eğitmeni oldu. 13 ay süren ilk okyanus aşırı seyirlerini tamamlayıp, 2012 yılında IYT Yacht master Ocean Instructor’lık belgesini alıp, Ekber Levent ile 7 Seas Sailing School yelken okulunu kurdu. Yıllarca açık deniz ve okyanus eğitimleri vererek 6 defa okyanus geçti. Tekneleri Soulmate’te misafir ettikleri yüzlerce denizcinin hayallerine kavuşmasına, tuz kokulu yollarının aydınlanmasına aracı oldu.
2018 yılında doğduğu şehir İstanbul’a; doğada, okyanuslarda geçirdiği ruhsal tekâmülünü, deniz yaşamını ve seyirlerini yazmak, konuşmak üzere geri döndü.
Dört tarafı su ve hava ile çevreli hayatında toprağa da ihtiyaç duyarak bir okyanus seyrinde hayalini kurduğu zeytin ağaçlarına kavuşup, kendi zeytinyağını üretmeye başladı.
Balıklarım dediği iki kız evladı olan Gülin Bozkurt; denizci, çiftçi ve şehirli bir kadın olma üçlemesinin dengesini muhafaza eden; hayat yolculuğunda mutluluğu, huzuru ve keyfi doğa ile birleştirerek insanın doğa ile olan ilişkisini yeniden tanımlayan bir doğa girişimcisidir.


 

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2021 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı