Ateist Kardeşlerim İçin - Sağlam, Bahaeddin

Ateist Kardeşlerim İçin

Bahaeddin Sağlam

Yayınevi: Gülnar

Yayın tarihi: 05/2024

ISBN: 9786256300118

Karton Kapak | Türkçe | 424 Sayfa | 14,5 x 21,5 cm

Tür: Deneme

Adı Konulmamış Üç Beladan Kurtulmak İçin
1- Milliyetçilik, insanlığı vahşetten ve ısırıcı bencillikten kurtaran ilk adımdır. Fakat gel gör ki; katliamlara, baskılara, zulümlere, nefrete ve bölünmelere sebep oluyor. Nitekim İstiklal, azalma ve küçülme demektir. Evet, artık Türk ve Kürt kanı dökülmesin; elli bin Türk askeri ve yüz bin Kürt genci anlamsız bir şekilde ölmesin; Devlet Kürt kültürüne özgürlükler verip, savaş yerine bu sorunu başka şekillerde çözmeye çalışsın, dediğim için bana edilmedik hakaret bırakmadılar.
2- Dinler özellikle semavi denilen dinler, insanlığı başta hukuk olmak üzeresoyut değerlerde sonsuza dek geliştiren temel bir faktör iken, insanlar avam olduğundan somut algı soyutu yenince dinler, gericilik işareti olan putperestliğe dönüştüler. Nitekim bugünkü haliyle dinlerin hukuk, varlık ve Allah algısı, sınırlı ve literal şekillerden ibarettir. Bilim ehline özellikle fen ehline artık hitap etmiyor. Çünkü insan türünün müşterek aklı olan fen bilimlerini dışlıyorlar. Evet böyle sınırlı-somut-literal bir dil ile anlatıldıkları için bu asırda dinler güven ve ahlaka dönüşmüyor.
3- Bilimler özellikle fen bilimleri varlığı ve hayatı aydınlatıp insana altın bir çağ yaşatacağına anlamsızlık yüzünden, karanlığa kaynak ve insan psikolojisini ve ekolojiyi zehirleyen birer toksin oldular. Çünkü materyalize oldular. Ve soyut, sonsuz, doğal değerleri inkara kalkıştılar. İşte bu kardeşiniz, bu adı konulmamış üç beladan kurtulmak üzere 500 makale yazdı. Bunları 38 kitap haline getirdi. Geçen hafta da (19 Mart, 2024) diğer haftalarda yayınladığım gibi Whatsapp'ta ve Mailde üç kısa not yayınladım. Fakat varlığın anlamlı bir yazılım olduğu noktası tam açıklanmadı.
Şimdi bütün o mesajlarla beraber, bu hacimli kitabı da siz değerli dostlarıma gönderiyorum. Ki varlığın sonsuz enerji, yazılım ve evrimden (eski deyimle kudret, ilim ve iradeden) ibaret olduğu bilinsin, İnsanlığın Kurtuluşu bir nebze tahakkuk etsin.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2024 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015