%26
Ateşteki Güve - Capote, Truman

Ateşteki Güve

Truman Capote

Yayınevi: Sel

Yayın tarihi: 10/2016

ISBN: 9789755708195

Çevirmen : Melisa Kesmez

Türkçe | 140 Sayfa |

Tür: Roman Öykü

  • 9,44 TL
  • 12,75 TL

Yirminci yüzyılın en önemli yazarlarından Truman Capote’nin, kariyerinin başında kaleme aldığı ve eşsiz edebi dehasını daha o günlerden ortaya koyan on dört öyküsünden oluşuyor Ateşteki Güve.  New York Halk Kütüphanesi arşivinde kısa bir süre önce keşfedilen bu öyküler, Capote’nin ilk kurmaca
eserlerine örnek gösterilse de, her açıdan erken olgunlaşmış genç bir yazara işaret ediyor ve onun her eserine nüfuz eden özgün bakış açısının derin izlerini taşıyor. 
Ateşteki Güve, Capote’nin bir yazar olarak kendi sesini çok genç yaşta bulduğunun, özellikle derin empati becerisinin yanı sıra hayatın kıyılarında yaşayan insanlara olan ilgisinin köklerinin de gençlik yıllarına uzandığını kanıtlayan keyifli bir okuma vaat ediyor.  
TRUMAN CAPOTE, (1924-1984), küçük kasabalarda yaşlı akrabalarının yanında geçirdiği çocukluğunu anlattığı Başka Sesler Başka Odalar adlı romanıyla umut vadeden genç bir yazar olarak büyük ilgi gördü. Hayalin ve gerçeğin şiirsel bir anlatımda buluştuğu Çimen Türküsü adlı kısa romanıyla kendine özgü biçemini sağlamlaştırdı. Yalnız insanların hüzünlü öykülerini Gümüş Damacana’da bir araya getirdi. Kurmacadan çok gerçeğe dayandığı bilinen Soğukkanlılıkla yazarın tüm yapıtları içinde kült bir roman olma özelliğiyle ayrıcalıklı bir yere sahiptir. Bukalemunlar İçin Müzik ve Yerel Renkler adlı kitaplarında gazeteciliğe ve gezi yazarlığına karşı gittikçe artan ilgisinin izleri görülür. Yüksek sosyeteden varlıklı kişilerin portrelerini çizdiği Kabul Edilmiş Dualar büyük fırtına kopardı. Capote’nin
arkadaşı olan ünlüler sırlarını açıkladığı için yazarı hiç affetmediler. Yazarın gençlik yıllarında yazdığı, ancak yayımlamadığı ilk romanı Yaz Çılgınlığı ölümünden yirmi yıl sonra okurlarla buluştu. New York’ta yaşayan genç bir kadının gizemli öyküsünü anlatan Tiffany’de Kahvaltı edebiyat ve sinema dünyasında kült bir yapıt olarak etkisini günümüzde de korumaktadır. Yazarın tüm kitapları yayınevimiz tarafından yayımlanmaktadır.
 
 
 

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı