%0
Atletik Performans Geliştirme : Sportif Performansı Artırmak İçin Uygulamalı Bir Kılavuz - Anderson, Jacob

Atletik Performans Geliştirme : Sportif Performansı Artırmak İçin Uygulamalı Bir Kılavuz

Jacob Anderson

Yayınevi: Spor Yayınevi

Yayın tarihi: 12/2018

ISBN: 9786056840098

Türkçe | 156 Sayfa | 15 x 21 cm

Tür: Spor

  • 45,00 TL

Modern sporda sadece sporun kendisini yapmak gerekli performansa ulaşmak için yeterli değildir. Performans Geliştirme son derece hızlı ilerleyen ve etkileri yeni anlaşılan bir bilim dalıdır. İçinde sadece antrenmanı değil, beslenmeyi ve toparlanmayı da kapsamaktadır. Bu amaçla yapılan spor dalından bağımsız olarak  fiziksel ve ruhsal kapasiteyi geliştirmek başarılı sporcular yetiştirmenin temelini oluşturmaktadır.

Spor  toplum içerisinde kültür olarak yerleşirken sadece profesyonel sporcular için önemli görünen Performans Geliştirme,  sağlık için spor yapanların yaşantısının  önemli bir parçası haline gelmektedir.Sağlıklı bir vücuda sahip olmak hayatın her alanında özgüveni destekler. Sporun en büyük başarısı disiplinli çalışma felsefesini oturtarak insanları eğitmektir. Ve bu, hayatımızın her alanında bize yardımcı olur.Her yerde yeteneklerini azami seviyelere taşımak isteyen ve fırsat yakalamak isteyen insanlar olmasına karşın,  onlara önderlik edecek pek bir kaynak bulunmamaktadır.

Fitness alanına ilişkin ve spor dallarına özel yoğun araştırmalarla yüklü kaynaklar  doğal olarak bulunmaktadır.Bun karşın bu kaynakların  çoğunluğu yeni başlayan sporculara yönelik değildir ve  yeni başlayanlara performans geliştirme alanında  sınırlı düzeyde yardımcı olmaktadır.Ayrıca yeni başlayanlara yönelik çok az sayıda kaynak bulunmaktadır.

Bu açıdan da  Atletik performans geliştirme  adlı kitabımızın amacıda  yanlış bilinenleri ortadan kaldırmak, bilim ve uygulama arasındaki açığı kapatmak ve sporculara daha iyi yardımcı olmak adına performans geliştirme programlarının tasarımı ve uygulamasına yönelik bir köprü kurmaktır.

Antrenman programlarını etkin bir şekilde tasarlamak, organize etmek ve uygulamak egzersiz, performans, antrenörlük ve rehabilitasyon alanlarının tümü için mutlak bir gereksinimdir. Bu kılavuzda, bahsi geçen programların tasarımına yönelik  ayrıntılı ve olabildiğince uygulama tabanlı bir yaklaşım verilmiştir.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2021 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı