%25
Avare Zihin : Dikkatimiz Dağıldığında Beynimiz Nasıl Çalışır? - Corballis, Michael C.

Avare Zihin : Dikkatimiz Dağıldığında Beynimiz Nasıl Çalışır?

Michael C. Corballis

Yayınevi: Nora Kitap

Yayın tarihi: 07/2018

ISBN: 9789752473492

Çevirmen : Ebru Basa

Türkçe | 224 Sayfa | 13,50 x 19,50 cm

Tür: Kişisel Gelişim

  • 17,63 TL
  • 23,50 TL

Neden bir toplantının ortasında, toplantıyla hiç ilgisi olmayan hülyalara dalarız? Ders dinlerken odaklanmamız gerekmez mi? Uyanık geçirdiğimiz zamanın en az yarısında yaptığımız işe odaklanamamamız bir sorun teşkil etmez mi? Corballis’e göre zihnimiz zaman zaman avarelik eder ve bu avarelik zararlı olmaktan çok, yararlıdır. Zihinsel avarelik yaratıcılık için gereklidir; bu yolla yeni fikirler keşfeder, yeni anlatılar oluşturur ve hikayelerimizi başkalarıyla paylaşırız.
Corballis, hem evrimsel biyolojinin ve psikolojinin hem de sinirbilimin ve nörolojinin olanaklarından yararlanarak, ustalıkla ve akıcı bir dille zihnin avareliklerini anlatmayı başarıyor.
Bu kitabı büyük bir dikkatle okuyacaksınız; tabii, arada zihninizin avarelik etmesine de izin verin.
“Yaşamımızın en azından yarısını elimizdeki işin dışında şeylerle ilgilenerek geçiriyoruz, zihinlerimiz bu esnada uzak, hayali evrenlerde dolaşıyor. Küçük yaştan itibaren, bize bunun kötü bir alışkanlık olduğu öğretildi. Fakat Corballis, zihinsel avareliğin yalnızca yaratıcılık için önemli olmadığını, aynı zamanda insanı eşsiz kılan en önemli özelliklerden biri olduğunu iddia ediyor.”
-Focus
“Hayallere, hatırlamaya, bilinçaltında geleceğimiz için kurduğumuz planlara odaklanan Corballis, zihnimizin esasen odaklanılmamış fonksiyonellik için tasarlandığını savunuyor... İlgi çekici.”
-Publishers Weekly
“Avare Zihin okuması oldukça zevkli, geniş bir okuyucu kitlesine hitap eden eğlenceli bir kitap.”
-Thomas Suddendorf

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı