%0
Avrupa Birliğini Anlamak - McCormick, John

Avrupa Birliği'ni Anlamak

John McCormick

Yayınevi: BB101

Yayın tarihi: 03/2014

ISBN: 9786054665129

Çevirmen : Hasan Hüseyin Şahin Yusuf Şahin

Türkçe | 384 Sayfa | 13,5 x 19,5 cm.

Tür: Avrupa Birliği

  • 65,00 TL

Yüzlercesinin arasında oldukça yararlı bir ders kitabı… Avrupa entegrasyonu denen fenomen hakkındaki bu kitap Avrupa Birliğinin ekonomik, siyasi ve kanunî sistemlerinin karmaşıklığını kısa ve öz bir şekilde ele almayı başarmasıyla dikkat çekiyor.

-Giedrius Surplys, Journal of European Affairs-

28 üye ülkesi ve neredeyse yarım milyara yaklaşan nüfusuyla Avrupa Birliği dünya sahnesinde oldukça büyük bir aktör. Avrupalıların yaşam tarzlarıyla beraber dünyanın geri kalan kısmının Avrupayla kurduğu ilişkileri de değiştirdi. Yine de şu sorular büyük ölçüde yanlış anlaşılmıştır veya birçoğu için gizemini korumaktadır:

- Avrupa Birliği ne işe yaramaktadır ve Avrupalıların hayatında nasıl etkileri olmuştur?

- "Avrupa" denilince akla gelen şeyde nasıl bir değişikliğe sebep olmuştur?

- Avrupanın dünyadaki rolünü ne ölçüde değiştirmiştir?

Avrupa Birliğini tanımak için kısa ve anlaşılabilir bir kaynak arayan herkes için yazılan, John McCormickin çok-satan bu ders kitabı Avrupa Birliğinin ne işe yaradığı konusunda kısa ama derin bir inceleme sunuyor. Avrupa Birliğinin tarihi ve kurumlarını; Avrupa entegrasyonunun altında yatan esasları; Avrupa Birliğinin üye ülkeleri ve vatandaşları üzerindeki etkisini ve Avrupa Birliği siyasasının evrimini ve etkilerini inceliyor. Tamamen gözden geçirilen yeni beşinci edisyonunda Avrupanın hikâyesini Lizbon Antlaşmasının değerlendirilmesine, global ekonomik krizin yansımalarına ve 2010-11in avro bölgesi krizine kadar güncelliyor.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2022 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı