%0
Aydınlanma ve Ekonomi - Akat, Asaf Savaş

Aydınlanma ve Ekonomi

İlki 2007’de gerçekleştirilen ve farklı temalar çerçevesinde oluşturulan “Aydınlanma Sempozyumu” serisi, yetkin araştırmacıların katılımıyla gerçekleştirilen bilimsel bir tartışma platformunda, aydınlanmanın hem tarihsel arka planını ve hem de güncel konumunu gündeme getirmek amacıyla, Osmanlı Bankası Müzesi tarafından hayata geçirildi. Serinin sonuncusunu oluşturan “Aydınlanma ve Ekonomi” sempozyumu, 10-11 Ekim 2008 tarihinde, Bahçeşehir Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Taner Berksoy’un küratörlüğünde gerçekleştirildi.

Dördüncü sempozyum, büyük bir küresel ekonomik krizle simgelenen ilginç bir tarih noktasına rast geldi. Böylelikle, sempozyumda tartışılan konular üç ana tema etrafında şekillendi. Bunlardan birisinde, genel olarak Aydınlanma ve bu bağlamda Osmanlı tarihiyle günümüz değerlendirildi. Kapitalizm ve piyasa ekonomilerinin tarihsel gelişimi, salınımları konusundaki değerlendirmeler, ikinci ekseni oluşturdu. Üçüncü bir tartışma ekseni de, küresel kriz ve bu bağlamda Türkiye ekonomisinin güncel sorunlarının değerlendirilmesi oldu.

Kitap; Aydınlanma ana ekseni etrafında, iktisadi düzen, ekonomide özel kesim ve devletin rolleri, küreselleşme, küresel ve ulusal krizler gibi alt temalar etrafında toplanan tebliğlerden oluşuyor. Genel değerlendirmelerin yanı sıra Aydınlanma, küreselleşme, kriz ve benzeri temel referans noktaları açısından Türkiye ekonomisini, tarihi ve güncel boyutlarıyla ayrıntılı biçimde tartışmaya açıyor. Tanıtım Yazısı'ndan

Motor Kurye ile Teslim
Bu Ürünün Bulunduğu Şubelerimiz:
  • pandora.com.tr
  • Nişantaşı

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2024 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015