%0
Babanızı Satrançta Nasıl Yenersiniz - Chandler, Gm Murray

Babanızı Satrançta Nasıl Yenersiniz

Gm Murray Chandler

Yayınevi: Analiz - İzmir

Yayın tarihi: 01/2016

ISBN: 9786059013086

Çevirmen : Alper Efe Ataman

Türkçe | 128 Sayfa | 17 x 22 cm

Tür: Satranç, Bulmaca, Oyun

  • 32,00 TL

Babanızı Satrançta Nasıl Yenersiniz? Her satrançseverin başta en büyük rakipleri evdeki idolleri, babaları olmalı. Yeni Zelandalı yazar GM Murray Chandler, bizlerin çok sevdiği öğretici kitabında okuyuculara ‘babalarını yenmeleri’ konusunda yardımcı olacak harika bir yöntem sunuyor: kalıpların tanınması!

Satranç ustaları nasıl düşünür? Peki ya, bir kombinezonun anatomisi incelenebilir mi? Yeni başlayanlardan usta oyunculara, 7'den 77'ye her satranç oyuncusunu düşünmeye sevk edecek bu sorulara yanıt arayan bu kitapla bir ustanın düşünme sürecine tanık olacaksınız.

Daha sonra mı? Boğmaca Matı‘ndan Yunan Hediyesi‘ne, Anastasia’nın Matı‘ndan Değirmen‘e… Sunulmuş olan 50 Müthiş Şah-Mat kalıbı, okuyucuların satranç karşılaşmalarında en sık görülen, başlıca mat kalıplarıyla tanışmasını sağlayacak. Bölümün sonunda yöneltilmiş olan 36 soru ise, 300 diyagramda anlatılmış kalıpların tanınması bölümünün bir testi niteliğinde. Bu alıştırmalar üzerine kendinizi sınayıp, hangi konuları tekrar etmeniz gerektiğini görebileceksiniz.

Peki ya, babanız Garry Kasparov’sa? Evet doğru; gerçekten de ciddi bir problemle karşı karşıyasınız. Ancak mücadeleye devam! Nasıl olsa, kitabı okuduktan sonra artık müthiş şah-mat kalıplarıyla donanımlısınız.

Çeviri ve yayına hazırlık süreci FM Alper Efe Ataman tarafından gerçekleştirilen Babanızı Satrançta Nasıl Yenersiniz? Analiz Yayıncılık’ın 34. satranç kitabıdır.

Babanızı Satrançta Nasıl Yenersiniz? Ocak ayında satrançseverlerle buluşacak!

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2021 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı