Basketbol Üretilmiyor Tüketiliyor : Basketbolun Yeniden Yapılandırılmasında Aydın Örs Yöntemi ve İDİ - İnal, Sami

Basketbol Üretilmiyor Tüketiliyor : Basketbolun Yeniden Yapılandırılmasında Aydın Örs Yöntemi ve İDİ

Sami İnal

Yayınevi: Cinius

Yayın tarihi: 12/2021

ISBN: 9786258041514

Türkçe | 254 Sayfa | 13,5 x 22 cm

Tür: Spor

 İnal bu çalışmasında Türkiye’de basketbolun, yabancı antrenör ve oyuncuların katılımıyla giderek artan kulüp başarıları ve seyir keyfine karşın, üretilmeyip tüketildiğini iddia ediyor.                                                                 
Kişiliği, bilgi ve deneyimi ile basketbol dünyasında eşsiz bir antrenörlük konumuna sahip Aydın Örs ile Anadolu Efes Kulübü’nün altyapıya verdiği önem sayesinde; doksanlı yıllardaki basketbolumuza nitelik sıçraması kazandıran katkısının, bir türlü zenginleştirilemediğini gündeme getirerek tartışmak istiyor.
Basketbolumuzda yaygın olan “antrenör ve oyuncu ağırlıklı yöntemler”in üretken olmadığını ileri sürüp, birbirini tamamladığını düşündüğü (ilk kez bu kitapta sunulan) Aydın Örs yöntemi ile Hollanda’da kendi geliştirip uyguladığı Kültürlerarası iletişim için İDİ-modeli’ni seçenek olarak sunuyor.
Bu kitap, basketbolun yöntemine, uygulamasına ve toplum bilimlerindeki yerine ilgi duyan herkes için yazıldı. Basketbolseverlerin, üniversite ve yüksekokul öğrencilerinin bu çalışmada savunulan kültürel antropolojik yaklaşımı başka yaklaşımlarla kıyaslamalarında yarar var.
Sami İnal, kültürel antropolog ve ziraat mühendisi.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2022 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı