%10
Başlangıç : Promeht Efsanesi - Şahin, Gökay

Başlangıç : Promeht Efsanesi

Gökay Şahin

Yayınevi: Karina Yayınevi

Yayın tarihi: 10/2023

ISBN: 9786256977648

Karton Kapak | Türkçe | 316 Sayfa | 13,5 x 21 cm

Tür: Bilimkurgu

  • 135,00 TL

 Dünyamızda fazlasıyla sıradan bir hayat yaşayan iki kardeş, birlikte büyüdükleri yetimhanedeki dostları ile bir limanda çalışmaktadır ve başlarına gelen bir talihsizlik sonrası işsiz kalırlar. İşleri ile birlikte kalacak yerlerini de kaybeden kahramanlarımız ne yapacaklarını düşünürken, yolları garson bir kız ile kesişir ve bu kız, grubun en genci olan adama âşık olur. Aşk ve başka hisler sonucunda da durumunu öğrendiği bu insanlara evini açan kadının hayatı da böylece bu üç adam ile birlikte tamamen değişmeye başlar. Bir süre hayatları sıradan şekilde ilerleyen kahramanlarımız, bir gün hiç tahmin etmedikleri bir olay sonucu uzaya gidebileceklerini öğrenirler. Buna yol açan şey ise, NASA’da çalışan bilim insanlarının sonunda Mars'a bir ekip göndermeyi başarmış olması, fakat işlerin onların beklediği gibi gitmemesidir. Bu yüzden de NASA uzaya gönderebilecekleri sivillerin araştırmasına girer ve bu arayışlarının sonucunda seçilen kişiler kahramanlarımız olur. Böylece asla hayal edemeyecekleri o uzay yolculuğu da onlar için başlamış olur.
Başlangıçta rüya gibi sakin geçen uzay yolculukları, sonradan beklenmedik bir arıza ile kâbusa dönüşür ve sonsuz uzay boşluğunda ölüm ile burun buruna geldikleri o anda bilinçlerini yitirirler. Gözlerini tekrar açtıklarında ise artık ne o sonsuz uzay boşluğundadırlar ne de doğup büyüdükleri mavi gezegenlerinde. Onlar artık bambaşka bir gezegendedir, ki bu aslında iki kardeşin ortak kaderleridir. Kaderin çağrısı bu defa çok gürültülü olmuştur ve artık onlar yaşadığımız dünyada sıradan birer insan iken bu gezegende birer kurtarıcı olmak zorundadır. Oraya nasıl geldiklerini ve ne yapmaları gerektiğini dahi düşünmeye fırsat bulamadan Rahşedar adı verilen kutsal yaratıklara hükmedebildiğini öğrenen iki kardeş, bilmedikleri bir gezegeni karanlığa sürükleyen kötülere karşı bu canlılar ile birlikte savaşmak zorundadır. Kendi hayatları ve koca bir gezegenin kaderi artık o gezegene tamamen yabancı olan iki kardeşin elindedir.
Üç ciltlik eserin bu ilk kitabı, okurlarına yıldızlar arası bir yolculuk ile birlikte yer yer hüzünlü, yer yer de neşeli ve renkli bir macera sunmakta.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2024 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015