%24
Baştan Çıkarma Sanatı - Greene, Robert

Baştan Çıkarma Sanatı

Robert Greene

Yayınevi: Altın

Yayın tarihi: 03/2006

ISBN: 9789752106680

Yazar : Joost Elfers

Çevirmen : Füsun Doruker

Türkçe | 702 Sayfa |

Tür: Kişisel Gelişim

  • 95,00 TL

“İktidar: Güç Sahibi Olmanın 48 Yasası” adlı kitabın yazarı Robert Greene, şimdi de, tarih boyunca baştan çıkarma sanatında ustalaşan karakterlerin başarıları ve başarısızlıklarını konu alan, yepyeni bir kitapla karşımıza çıkıyor: “Baştan Çıkarma Sanatı”

Robert Greene, Baştan Çıkarma Sanatı’nda tarihin en başarılı baştan çıkarıcılarının yazılarına ve öykülerine yer veriyor. Greene’in kaynakları arasında Casanova, Erol Flynn, Natalie Barney, Marylin Monroe gibi isimlerin kendi anıları, Cleopatra, Josephine Bonaparte, John F. Kennedy, Duke Ellington gibi kişilerin yaşamöyküleri, aralarında en ünlüsü Ovidius’un Aşk Sanatı adlı yapıtı olan bu konudaki rehber kitaplar ve Choderlos de Laclos’un Tehlikeli İlişkiler gibi romanları var. Tüm bu kitaplarda, anılarda ve yaşamöykülerinde yer alan kişiler ya da kahramanların kullandıkları stratejiler, hayal ile baştan çıkarma olgusu arasındaki sıkı bağlantıyı, yanılsama yaratmayı ve bir insanı çekip götürmeyi açıklıyor.

Kusursuz bir ‘baştan çıkarıcı’ olmaya hazır mısınız?
“Sizi kusursuz bir baştan çıkarıcı yapacak olan ruhsal durumunuz, bu kitabı okurken sahip olduğunuz ruhsal durumdur,” diyor Greene. Fransız yazar Denis Diderot şöyle yazmıştı:
"Beynimin ortaya çıkıveren akılcı ya da saçma fikirleri kovalamasına izin verirken, tıpkı Fouche Caddesi’nde bir yosmayı takip eden zavallı gençler gibi davranacağını biliyorum. Onlar bir yosmayı izler sonra bir başkasının peşine düşer, hepsini kovalar ama hiçbirine bağlanmazlar. Benim düşüncelerim de yosmadır." Diderot fikirlerin kendisini baştan çıkardığını, ilgisini çeken bir fikri daha iyisi ortaya çıkan dek izlediğini, düşüncelerinin bir çeşit cinsel heyecanla dolduğunu anlatmak istiyordu. Tıpkı Diderot’nun önerdiği gibi bu kitabı okurken öykülerin ve fikirlerin sizi çekip götürmesine izin verin, beyninizi açık ve düşüncelerinizi akıcı tutun. Yavaş yavaş bu zehrin cildinize, benliğinize geçtiğini hissedeceksiniz, düşünme biçiminiz ve dünyaya bakışınız da dahil olmak üzere her şeyi bir baştan çıkarma olarak gördüğünüzü fark edeceksiniz.
Natalie Barney’in dediği gibi “Erdemin çoğu, daha fazla baştan çıkarma için bir istemdir.”

Baştan çıkarmanın kuralları
Robert Greene, Baştan Çıkarma Sanatı’nı iki bölüme ayırarak anlatıyor. "Baştan Çıkarıcı Karakter" başlığını taşıyan birinci kısımda dokuz tip baştan çıkarıcı ve ayrıca bir itici tip tanımlanıyor. Bu tipleri inceleyince, kendi karakter yapınızın doğal baştan çıkarıcı yönlerini, bu olgunun temel taşlarını algılayabiliyorsunuz. "Baştan Çıkarma Süreci" başlığı altındaki ikinci kısımda ise insanların dirençlerini kırmak, büyülemek, kurbanınızın teslim olmasını sağlamak için gerekli olan yirmi dört manevra ve strateji açıklanıyor. Bu iki kısım arasında bir köprü oluşturmak amacıyla on sekiz tip kurbanı tanımlayan bir bölüm var. “Onların yaşamlarının eksik noktalarını, boşluklarını siz kolayca doldurabilirsiniz,” diyor Greene. “Hangi tip kurbanla ilgilendiğinizi bilmek, her iki bölümdeki fikirleri uygulamaya koymanıza yardımcı olacaktır. Kitabın herhangi bir bölümünü atlarsanız, tam anlamıyla bir baştan çıkarıcı olmuş sayılmazsınız.”

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2022 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı