%10
Beklenen Mehdi - Akkaya, Ömer Faruk

Beklenen Mehdi

Ömer Faruk Akkaya

Yayınevi: ŞAMİL EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI

Yayın tarihi: 03/2017

ISBN: 9789759068707

Türkçe | 272 Sayfa | 14,00 x 20,00 cm.

Tür: Din / İslamiyet

  • 21,38 TL
  • 23,76 TL

Elinizdeki eser, hadis-i şeriflerde geleceği bildirilen Mehdi aleyhisselam'dan bahsetmektedir. Bilindiği üzere Mehdi aleyhisselam kıyamete yakın gelecek, ümmet-i Muhammed içerisinde birliği, dirliği sağlayacak, İslam nizamını yeniden dünyaya hakim kılacak ve kıyametten önce insanlık için büyük bir huzûr ve saadet ortamı oluşturacaktır.

Bu kitapla Mehdi aleyhisselam'ın vasıflarını tanıyacağız. Bu sayede ajan kılıklı mehdi müsveddelerinin mehdi olmadığının öğreneceğiz ve safiyane inancımızı, birilerinin menfaatlerine kurban etmeyeceğiz. Bu kitapla Mehdi aleyhisselam'ın çıkmasına yakın meydana gelecek olayları öğreneceğiz. Bu sayede bazı modernist İslamcıların "ümmet ne zaman dara düşse bu tür beklentiler artıyor," "Hristiyanlarda, Yahudilerde aynı beklenti içerisindeler," "Bu mesele İslam'a sonradan sokulmuştur" "aslı yoktur" "tembel Müslümanların avuntusu" gibi sözlerine kanmayacağız. Bu kitapla ehl-i sünnet alimlerin bu husustaki sahih itikadını öğrenmiş olacağız. Bu sayede sapık fırka ve mezheblerin bilhassa kayıp imam mehdi gibi aslı doğru olsa da içine hurafe katılmış Şianın sapık itikadlarına karşı uyanık olacağız.

Hasılı bu eserde Mehdi aleyhisselam hakkındaki rivayetleri, Sahabe-i kiram'ın kavillerini, büyük İslam alimlerinin görüşlerini ilmi delilleriyle görecek ve Mehdi aleyhisselam hakkında merak ettiklerinizi, tek ve hak yol olan ehl-i sünnet ve'l-cemaat ulemanın bakış açısını Ömer Faruk Akkaya Hocamızın bu güzide çalışmasıyla öğrenmiş olacağız.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2020 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı