%10
Ben Demedim Bedenim Dedi : Beden Dili Kitabı - Kaya, İlyas

Ben Demedim Bedenim Dedi : Beden Dili Kitabı

İlyas Kaya

Yayınevi: Likya

Yayın tarihi: 04/2019

ISBN: 9786056895227

Türkçe | 250 Sayfa | 12,5 x 19,5 cm

Tür: Kişisel Gelişim

  • 19,80 TL
  • 22,00 TL

 Biz Türk toplumu olarak duygularımızı açığa vurma konusunda kendimizi frenlemiş bir toplumuz. Bu özelliğe gelenekler, görenekler, cinsiyete atfedilen tutum ve davranışlar gibi çevresel faktörler tarafından yüklenilen değer yargıları ile sahip olduk. “Erkekler ağlamaz” “Erkekler korkmaz”, gibi yargılar bunun en bilinen örnekleridir. Erkekler de korkar, erkekler de bal gibi ağlar ancak bunları başkalarının bilmesi abes karşılanır. Bu nedenle duygularımızı gizler ya da onları farklılaştırırız. Hislerimizi olduğundan farklı göstermeye çalışmak bizim için zorunlu olmaya başlamıştır. Bu nedenle hissettiklerimizi yansıtırken kullandığımız en önemli enstrüman maskelerimiz oldu. Duygularımızı göstermeden ya da duygularımızın yönlendirmelerini başkalarına sezdirmeden yaşayabilmek gerçekten büyük bir çaba ve emek ister.
Ne kadar uğraşırsak uğraşalım, duygularımız vücudumuzda izler bırakmaktadır. Önemli olan bu izleri yakalayabilme yeterliğine sahip olmaktır.
Bu kitap insanların gizlemeye çalıştığı duygularının vücuduna olan yansımalarını nasıl anlayabileceğinizi, gerçek duyguları analiz edebilmenin sırlarını bilimsel incelemeler ışığında ortaya koymaktadır.
Bu kitap bir dedektiflik kitabı değil, insan ilişkilerinin en temel ögesi olan iletişim gücünü arttırmaya yönelik bir kitaptır.
Unutmayalım ki iletişim anlam paylaşımıdır. Gülüşümüz, hüzünlerimiz, ortak değerlerimiz anlamlar içerir. Bu anlamları karşı tarafa ne kadar etkili ulaştırırsak ilişkilerimiz o denli güçlü olur.
 İlyas Kaya kimdir?
1980 yılında Tokat’ta doğdu. 2002 yılında Ondokuzmayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı yıl Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı bir okulda göreve başladı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nde tezli yüksek lisansını tamamlayarak bilim uzmanı unvanını aldı. Tezli yüksek lisansını beden dili üzerine yapan yazar, UNESCO Türkiye Bilimler Akademisi’nin katkılarıyla düzenlenen ve Gazi Üniversitesi'nin ev sahipliğini yaptığı, 5. Ulusal Sosyal Bilimler Kongresi de dahil olmak üzere, ülkemizin sayılı üniversitelerinin düzenledikleri kongrelerde, beden dilinin etkililiği çerçevesinde jürili sözlü savunmalar hazırlayıp bilim camiasına beden dili ile ilgili çalışmalarını sundu. İstanbul başta olmak üzere Türkiye'nin değişik bölgelerinde çeşitli kamu kuruluşu ve sivil toplum kuruluşlarında konferans ve seminerler verdi.
Yazar, bir kişiyi tanımak için doğduğu yer, sevdiği yemek, tuttuğu takımdan ziyade Ziya Paşa'nın da dediği gibi “Ayinesi iştir kişinin/ Lafa bakılmaz!” beytinin önermesini daha doğru bulmaktadır. Yazar için hayat; okumak, araştırmak, yazmak, düşünmek üzerine kuruludur. Bir evin aydınlatılması için lambaya, dünyanın aydınlatılması için sadece güneşe ihtiyaç olduğunu düşünmez. “Kitap, her yeri aydınlatacak bitmez bir ışığa sahiptir” der.
Araştırma yapmaktan vazgeçmeyen yazar, bu yönünü desteklemek ve bilim dünyasına bir tuğla koyabilmek adına bu kitabı hazırlamıştır. Bu eserin sizleri beden dilinin büyülü dünyasına götürmesi dileğiyle…

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2021 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı