%20
Beyaz Diş - London, Jack

Beyaz Diş

Jack London

Yayınevi: Yapı Kredi

Yayın tarihi: 09/2018

ISBN: 9789750843389

Çevirmen : Ziya Celayiroğlu

Türkçe | 316 Sayfa | 13,5 x 19,5 cm

Tür: Gençlik Edebiyatı

  • 15,20 TL
  • 19,00 TL

Yaban’ın boyuneğmez, dövüşken kurdu Beyaz Diş, etrafını sarmalayan çetin doğayı, acımasız insanları, açlığı ve yorgunluğu aşıp mutluluğa koşuyor.

Beyaz Diş, Yaban’da doğan vahşi bir kurdun insanlarla tanışarak evcilleşmesini ve bu süreçteki çileli macerasını konu ediniyor. Yaban’ın ve insanlarla birlikte yaşamanın kendine has güçlükleri vardır. Beyaz Diş, bunların her birini yaşamış, hayatın bu çetin şartları karşısında hırçınlaşmış, vahşi bir kurt için bile sert, saldırgan tabiata bürünmüştür.
Neyse ki talihi ona hayatın güzelliklerini de keşfedebileceği bir fırsat çıkaracaktır.

...Genç kurt eski arkadaşlarının acımasız dişleriyle kuşatılmıştı her iki yandan. Birlikte avlandıkları günler, yakaladıkları hayvanlar, yaşadıkları o büyük kıtlık unutulmuştu. O işler artık geride kalmıştı. Şimdi söz konusu olan aşktı; yiyecek bulmaktan çok daha acımasız, çok daha amansız bir konuydu aşk...

Jack London Amerikalı yazar ve gazeteci. Çocukluğu yoksulluk içinde geçen London, henüz beş yaşındayken kendi kendine okumayı öğrendi fakat eğitim hayatı maddi imkânsızlıklardan ötürü sürekli kesintiye uğradı. Maceraperest kişiliği onu doğduğu Amerika’dan Japonya’ya, oradan Alaska’ya kadar sürükledi. Altın avcılığı yapmak için geldiği Alaska’da gördükleri ve yaşadıkları London’ın yazar kimliğinin oluşmasına büyük katkı sağladı. Daha çok roman ve kısa hikâyeleriyle tanınan London şiir, biyografi ve kurgu dışı alanlarda da eserler vermiş, kırk yıllık yaşamına elliden fazla kitap sığdırmıştır. Vahşetin Çağrısı, Martin Eden, Demir Ökçe, Beyaz Diş ve Deniz Kurdu tüm dünyada tanınan önemli eserleridir. Sonradan “bilimkurgu” olarak adlandırılacak olan türün öncül yazarları arasındadır.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2020 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı