%26
Bilge Terzi Mehmet Said Çekmegil  - Mengüşoğlu, Metin Önal

Bilge Terzi Mehmet Said Çekmegil

Metin Önal Mengüşoğlu

Yayınevi: Okur Kitaplığı

Yayın tarihi: 05/2015

ISBN: 9786054877423

Türkçe | 176 Sayfa | 12.5x19.5 cm

Tür: Anı, Mektup

  • 19,80 TL

 Müslümanların düşünce ve anlayış sorunlarını, engin bir tetkik ve sorumluluk duygusuyla ele alan M. Said Çekmegil  İslâmî düşüncenin temel kaynak merkezinde yeniden uyanışı yolunda bir Müslüman, bir terzi, bir yazar, yayıncı gibi pek çok niteliklere sahip alaylı bir mütefekkirdi. 
Hayatı boyunca Malatya’da sürdürdüğü çalışmalarla, kaynaklara dönüşü savunan tecdid hareketinin sesi olmayı amaçlayan kitaplarla, kurduğu fikir kulübü ile katıldığı yurt içi ve yurt dışı konferans ve seminerlerle Müslümanların bozulan temel bütünlüğünü kurmaya çalıştı. Düşüncesiz, dilsiz, kavramsız, eleştirisiz ve sahih bilgiye dayanmayan bir  İslâm  anlayışının  felce uğramış bir bilinç, Müslümanların yazgısı olamazdı. Bu düşünce ile bir bilinç dünyası inşa etmek istedi M. Said Çekmegil. 
Metin Önal Mengüşoğlu yakından tanıdığı M. Said Çekmegil’i anlatıyor  Bilge Terzi  kitabında.
Çekmegil’in kişiliğinde tanık olduğu son alaylı mütefekkirin ilginç hayat ve düşünce serüvenini bütün boyutlarıyla yansıtıyor. Çok az yazarın yakalayabileceği bir içtenlikle ve duyarlıkla Said Ağabeyini anlatıyor. Ona duyduğu sevgiyi dile getirirken onun fikir dünyasının  temellerini de ortaya koyan bir sorumluluk bilinci ile hareket ediyor.  Bilge Terzi,  hepimizin Said Ağabeyini daha yakından tanımak için...

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2022 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı