%25
Bilgiler Kitabı : Çağımızın Önemli Düşünce İnsanlarıyla Söyleşiler - Barloewen, Constantin Von

Bilgiler Kitabı : Çağımızın Önemli Düşünce İnsanlarıyla Söyleşiler

Constantin Von Barloewen

Yayınevi: Aylak

Yayın tarihi: 08/2011

ISBN: 9789944989770

Çevirmen : Işık Ergüden

Türkçe | 408 Sayfa |

Tür: Söyleşi

  • 29,25 TL
  • 39,00 TL

André Gide’le, Henry James’le, Marcel Proust’la, Walt Whitman’la, Ralph Waldo Emerson ya da Henry D. Thoreau’yla esaslı söyleşiler bugün elimizde olsaydı ne kadar mutlu olurduk! III. bin yılın eşiğindeki çağımızın büyük düşünce insanlarının sözlerini gelecek kuşaklar için kaydeden görsel bir “kültürlerarası kütüphane” fikri böyle doğdu.

Geçen yüzyıla her biri kendi alanında derinden damga vurmuş olan önde gelen kişileri seçtik. Ama bakışımızı daima yirmi birinci yüzyıla yönelttik. Sanat, edebiyat, dinsel ve kültürel bilimler, antropoloji, doğa bilimleri, müzik alanlarında, disiplinlerin sınırlarını aşan bu şahsiyetler bilginin sınırlarına dek uzanmalıydılar. Önceki on yıllarda büyük etkide bulunmuş olan ve hâlâ da etkide bulunmaya devam eden, entelektüel dünyaya damgasını vurmuş figürleri bir araya getirmeliydik. Bu erkek ve kadınlar dünya uygarlığının merkezi sorunlarına, çağlarının “entelektüel durum”unun temel sorunlarına açık olmalıydılar. Yirminci yüzyılın kurucu figürleri, kendi eserleri konusunda, şimdiki zamanın ve gelecek zamanın meydan okuması konusunda somut tavır almalıydılar. Dünyanın farklı kültürleri temsil edilmeliydi; yirmi birinci yüzyıl dünya uygarlığının karakteristiği olan “çoklu-evren” kendini göstermeliydi.

Adonis, Boutros Boutros Ghali, Erwin Chargaff, Régis Debray, Carlos Fuentes, Nadine Gordimer, Stephen Jay Gould, Samuel Huntington, Philip Johnson, Leszek Kolakowski, Julia Kristeva, Claude Lévi-Strauss, Federıco Mayor, Yehudi Menuhin, Czeslaw Milosz, Oscar Niemeyer, Amos Oz, Raimon Panikkar, Kardinal Paul Poupard, Ilya Prigogine, Arthur Schlesinger, Michel Serres, Wole Soyinka, Edward Teller, Tu Wei-Ming, Paul Virilio, Elie Wiesel

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı