%15
Bilim Uygulamaları : Ortaokul Öğrencileri İçin - Okan, Kenan

Bilim Uygulamaları : Ortaokul Öğrencileri İçin

Kenan Okan

Yayınevi: Hatiboğlu

Yayın tarihi: 02/2015

ISBN: 9789758322794

Türkçe | 560 Sayfa | 16 x 24 cm

Tür: İlköğretim Yardımcı  |  Bilim-Teknik

  • 25,50 TL
  • 30,00 TL

 Sevgili Çocuklar,
 Çocuklar, küçük yaştan itibaren çevresindekilere merak ettikleri için birçok soru sorar. Bunların çoğu fen ile ilgilidir. Örneğin: Neden gök mavi, neden güneşin batışı kırmızı. Neden bir dere akarken lık lık diye ses çıkarıyor? Bir damla ne kadar büyüktür? Bütün damlalar aynı büyüklükte midir? Kalbimiz günde kaç kez atar? Bu sorular gibi binlerce soru aklımıza gelir. Bu soruların bir kısmını anne ve babamız yanıtlar, bir kısmını öğretmenimiz birçoğunu ise kitaplardan öğreniriz. Bazılarının ise cevabını bulmak için kendimiz deney yaparız. Günümüzde her yaşta insanın merak ettiği milyonlarca soru vardır. Bu soruların bir kısmını bilim adamları çözmek için çalışıyor. Bir kısım soruları da zaman içinde sizler çözeceksiniz. Bazı sorular da uzun yıllar çözüm için bekleyecek.
Bilim dünyasına ilk adımınızı atmanıza yardımcı olmak üzere
BİLİM UYGULAMALARI adıyla bu kitap hazırlandı.
65 yılı aşkın süredir her yerde bulunabilen basit malzemelerle fen deneyleri yapmak için çaba harcıyorum. Topladığım ve defalarca denediğim 3.000 kadar basit deneyden bir kısmını seçip bu kitabı hazırladım. Seçtiğim deneylerin her biri ilginç deneylerdir. Her biri evde bulunan basit malzemelerle kolayca yapılabilir. Siz de biraz çaba ile bu deneylerin birçoğunu yapabilirsiniz.
Deneylerin tamamı 8-16 yaş çocukları için hazırlanmıştır. Bu yaş çocukları anne ve babalarının çok az yardımıyla deneyleri kolaylıkla yapıp anlayabilir.
Bu yolla siz sevgili çocuklar bilim dünyasına ilk adımı atmış olacaksınız.
Hepinize başarılar diler, Bilim Dünyasına hoş geldiniz derim.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2020 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı