%10
Bilinçsiz Kuantum - Stenger, Victor J.

Bilinçsiz Kuantum

Victor J. Stenger

Yayınevi: Ginko Bilim

Yayın tarihi: 11/2019

ISBN: 9786056969195

Çevirmen : Murat Havzalı

Türkçe | 332 Sayfa | 13,50 x 21,00 cm

Tür: Popüler Bilim

  • 33,30 TL
  • 37,00 TL

Victor J. Stenger bu büyüleyici ve kolay erişilebilir kitapta, kuan¬tum mekaniğinin kilit gelişmeleri ve onun belirgin paradoksları hakkındaki tartışmaları irdeleyerek, yakın dönemin metafizik çıl¬gınlıklarını eleştiriyor. Dr. Stenger’in bilimsel fikir ve tartışma¬ları uzman olmayanların anlayabileceği bir üslupla ifade etmesi, çağdaş fiziğin en önemli bulguları hakkındaki bilgi birikimini en geniş okuyucu kitlesinin kullanımına açmakta. “Kuantum fiziği hakkında temel yanılgı, ölçüm ve gözlemin bilinç gerektirdiği varsayımıdır. Kuantum fiziğindeki ölçüm, bilinçli bir gözlemci olmadan da gerçekleşir. Örneğin çift yarık deneyinde bilinçli bir gözlemci gerekmez. Bilinçsiz dedektörler de aynı sonuca ulaşır.”
“Mistisizmin fiziği istila ediyor gibi gözükmesinden endişele¬nen fizikçi Stenger bu kitapta kuantum dünyasındaki şarlatanlı¬ğın maskesini düşürme yolculuğuna çıkıyor.”
–Gilbert Taylor
“Gerçek bilimsel bağlamından koparılan ‘kuantum’ terimi, fizik tarafından sunulan gerçeklik resmi ile geleneksel Doğu mistisizminin dünya görüşü arasında bir bağdaşma bulmayı amaçlayan yeni bir metafiziğin ‘mantra’sı haline gelmiş du¬rumda… Stenger, gerçeğin maddi niteliği hakkındaki mevcut bilimsel hipotezlerin eldeki kanıtları açıklamak için ihtiyaç duyduğumuz tek şey olduğunu ve mistik düşüncelerin, ev¬renin temel düzeninden daha ziyade insanın inanma ihtiyacı hakkında konuştuğunu açıkça ortaya koyuyor. New Age akı¬mının çok sayıda yanlış bilgilendirmesine ve hatalı görüşüne karşı Bilinçsiz Kuantum ferahlatıcı bir panzehir oluşturuyor.”
–Midwest Book Review

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2020 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı