Bilinmeyen Avrupa : Avrupanın Gerçek Gündemi - Sezgin, Mahmut Niyazi

Bilinmeyen Avrupa : Avrupa'nın Gerçek Gündemi

Mahmut Niyazi Sezgin

Yayınevi: Platin

Yayın tarihi: 08/2005

ISBN: 9789758163694

Türkçe | 328 Sayfa |

Tür: Avrupa Birliği

Her ne kadar Avrupa ülkeleri, ciddi bir şekilde AB içinde entegre olmuşlarsa da, böylesi bir bütünleşmenin bulunmadığı özellikle siyasi, askeri ve jeostratejik açılardan, AB dışında büyük ve önemli bir Avrupa gerçeğinin olduğunu fark edilmesi gerekmektedir. AB Anayasası taslağının, Fransa ve Hollanda’da yapılan halk oylamaları neticesinde reddedilmiş olması sebebiyle bu gerçek her zamankinden daha fazla gün yüzüne çıkmıştır.

Bu anlayıştan hareketle, Avrupa ülkelerinin siyasi, askeri, toplumsal ve jeopolitik konu ve sorunlarını, AB araştırmaları dışında, bölge ve ülke analizi yöntemleriyle araştırmak bir ihtiyaç haline gelmişti. Böylelikle AB araştırmalarında elde edilen veri ve analizlerle, Avrupa araştırmalarında elde edilen veri ve analizler bir araya getirilerek daha sağlıklı ve daha bütüncül bir Avrupa resmi ortaya koyacağına inanılmaktadır.

Bu kitap, bir bütün olarak Avrupa’ya ve tek tek Avrupa ülkelerine yönelik bölge ve ülke analizlerini içermekte ve Avrupa’nın, Türkiye’de pek fazla bilinmeyen ve araştırılmayan yönlerini ortaya koymaktadır.Güncel olayların tarihi derinlikleri içinde ve teorik boyutlarıyla analiz edildiği bu eser, akademisyenlerden siyasetçilere, üniversite öğrencilerinden dış politikayla ilgilenen sıradan vatandaşlara kadar geniş yelpazedeki kesimlere, kolayca okunup anlaşılabilecek bir başvuru kaynağı ve bir Avrupa panoraması sunmaktadır. Kitapta yer alan tahliller, bütünleşmeye çalıştığımız yaşlı kıtayı ne kadar az tanıdığımızı bütün çarpıcılığıyla ortaya koymaktadır.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2020 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı