Bilmeceli Bulmacalı Deyimler Kitabı  - Aktaş, Uğur

Bilmeceli Bulmacalı Deyimler Kitabı

Uğur Aktaş

Yayınevi: Okuryazar

Yayın tarihi: 05/2018

ISBN: 9786054395569

Türkçe | 63 Sayfa | 13,5 x 18,5 cm

Deyimleri Tanımak Hiç Böyle Eğlenceli Olmamıştı!

Çocuklar, genellikle burun kıvırdığımız bir konu olan Deyimler, bu kitapla sıkıcı olmaktan çıkıp eğlenceli bir hal alıyor! Evet, yanlış okumadınız, deyimleri öğrenirken keyif aldığınızı fark edince siz de inanamayacaksınız.

Elliden fazla deyimin sorularla, boşluk doldurmalı örnek cümleler ve birbirinden güzel çizimlerle anlatıldığı bu kitap tam size göre. Kitapta şıp diye bulabileceğiniz, devamlı duyduğunuz deyimlerin yanı sıra anne babanızın bile zor bilebileceği deyimler de var. Arkadaşlarınızla, ailenizle birlikte eğlenceli vakit geçirmek için daha ne bekliyorsunuz?
Önce deyimin anlamını okuyun, çıkaramadınız mı? O zaman çizimine bakın, yine mi gelmedi aklınıza? Örnek cümledeki boşlukları doldurmaya çalışın, hâlâ bulamadınız mı? Eh ne yapalım, cevap anahtarından yardım alıp sonraki deyime geçme vakti gelmiş demek ki. Ama dikkat! Bu yola sıkça başvurmak yerine, kendinizi zorlayıp doğru yanıta ulaşmanın tadına varmayı da ihmal etmeyin sakın.

İyi eğlenceler...

Derleyen Hakkında
Uğur Aktaş

1976 yılında Yalova’da doğdu. Uzun yıllar çeşitli yayınevlerinde (Doğan Kitap, Everest, Yitik Ülke, 160. Kilometre, Gendaş, Martı, İnkılap, Kültür AŞ, Alfa, İş Bankası, Tudem) yazarlık, editörlük, redaktörlük, düzeltmenlik yaptı. E edebiyat dergisinin kuruluşunda yer aldı ve yazı işleri müdürlüğünü yürüttü. Edebiyat ve şehir kültürü kitaplarının yanında, son yıllarda çocuk kitapları yazmaya ve pop up kitap tasarımlarına yöneldi. Bugüne kadar 15’in üzerinde çocuk kitabı yazıp tasarlayan yazar, ayrıca Türkiye’deki ilk seri ve yerli üretim 3 boyutlu kitaplardan olan, İstanbul’un İncisi Kız Kulesi, Denizler, Minyatür İstanbul Cambazlar ve Topkapı Sarayı adlı kitapları yayınladı. Çocuklar için 3 boyutlu kitap atölyesini tasarlayıp uyguladı. Kasım 2013 yılında bilgebaykuş yayınevini kurdu.
Uğur Aktaş, bunun dışında çeşitli edebiyat ve kültür dergilerinde şiir ve şehir kültürü yazıları yayınlamakta, 2013 yılından beri Ot dergide “gayrımeşru İstanbul” başlığı altında yazılar yazmaktadır.

İlgili Ürünler

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2022 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı