Bir Başka Çanakkale : Anılarda Yaşayan Şehir - Biçer, Yılmaz

Bir Başka Çanakkale : Anılarda Yaşayan Şehir

Yılmaz Biçer

Yayınevi: Çanakkale Kitaplığı

Yayın tarihi: 01/2009

ISBN: 9786058941304

Türkçe | 288 Sayfa | 13.5 x 21 cm

Tür: Şehir Tarihi / Anadolu

Çanakkale kentinin kimliğini,yalnızca eski yapılar ya da tarihi savaşlar oluşturmaz.Aynı zamanda kentler kültürel kimlikleriyle yaşarlar.Bir zamanlar kente damgasını vurmuış ve aramızdan çoktan ayrılmış pek çok değerli kişinin yanında,halen hayatta olup da bu kentin kimliğine katkı sunmayı sürdüren çok sayıda yüz vardır.Bu kitap, bu yüzlerin yaşamlarını yalın ama bir o kadar da çarpıcı cümlelerle anlatıyor.Bu insanları ölümsüz kılmanın bir yolu da, kitap sayfalarında mütavazi yerler vermekten geçiyor.

İşte, Bir Başka Çanakkale/Anılarda Yaşayan Şehir kitabı âdeta kentin yakın geçmiş biyografisini çiziyor. Üstadımız emekli hakim Yılmaz Biçer Çanakkale kentinin yakın tarihinde iz bırakmış pek çok simaya sayfalarında yer veriyor,tanıklıklarla belgeselleştiriyor.Kısacası kitaba,yakın tarihle ilgili sosyal yaşam kitabı da diyebiliriz.
Çanakkale Kitaplığı Çanakkale kentinin kimliğinin daha da belleklere kazınması için bu kentte yazarak yaşayan insanların kitaplarını yayınlamayı kendisine iş edinmiş durumda.

Sevgili okuyucularımıza düşen görev ise bu emeği desteklemektir

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2018 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı