Bir Ermeniyi Öldürmek - Dursun, Arif Nihat

Bir Ermeniyi Öldürmek

Arif Nihat Dursun

Yayınevi: And

Yayın tarihi: 02/2012

ISBN: 9789944224451

Türkçe | 327 Sayfa |

Tür: Roman Öykü

Arif Nihat Dursun'un ikinci romanı "Bir Ermeniyi Öldürmek", özgün kurgusu ve görkemli anlatımıyla okuyucuların içine işleyecek bir hikaye anlatıyor.

"Ağrı'ya hasretle bakanlar var. Anayurtlarının mihenk taşı. Tanrı kızmış, tablosundan atıyor onları. Tutunmaya çalışıyorlar ama tuvalden akıp gidiyorlar. Ağrı'ya bakarken ağlıyorlar. Ararat deyip ağlıyorlar. Ağrı'dan, yok, hayır Ararat'tan, -ne fark eder ki işte o dağdan- Nuh'un sığınağından kalkarak kanatlarını çırptı."

İlk kitabı "Mezat"la geniş bir okuyucu kitlesine ulaşan Arif Nihat Dursun'un son romanı "Bir Ermeniyi Öldürmek", "Hepimiz Ermeniyiz" dendiğinde halkın yarısının desteklediği, diğer yarısının ise negatif tepki gösterdiği bir ülkedeki kişilik, kimlik ve kavram karmaşasını birey üzerinden tartışan cüretkar bir roman.

Babasının ölümüyle hazırlıklı olmadığı gerçekleri keşfetmeye başlayan bir diplomat... Bu gerçeklerin sakatladığı hüzünlü bir aşk... İstanbul'dan Buenos Aires'e, geçmişten geleceğe uzanan bir av...

"Bir Ermeniyi Öldürmek", yaşamın statü farkı gözetmeksizin insanı bilinmeyen bir sona yöneltebildiğini bir defa daha sarsıcı bir şekilde ortaya koyuyor. Murat sorularının yanıtlarını bulup geçmişiyle yüzleşebilecek mi? Yoksa geçmişi mi Murat'ı daha önce bulacak?

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2018 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı