Bir Göçün Haritası : Toplu Şiirler : 1995-2017 - Ayçiçek, Arzu K.

Bir Göçün Haritası : Toplu Şiirler : 1995-2017

Arzu K. Ayçiçek

Yayınevi: Artshop

Yayın tarihi: 05/2019

ISBN: 9786057903259

Türkçe | 504 Sayfa | 13,5 x 19,5 cm

Tür: Şiir

  Arzu’nun şiiri insana şiir yazdıracak ipeksi bir doku taşıyor. Bu şiirle suyun önü açılıyor; elmalar çiçeğe kesiyor, adımları sıklaşan çocuklar bir ömrün uzun yürüyüşüne katılıyor.
Arzu’nun şiiri, çağının acılarından utanç duyan bir yüreğin direncini yansıtıyor. Çünkü bu şiire dökülenler korkunun fotoğrafını büyütüyor yüzlerde. Çünkü o bir şair olarak gurbetin dilini bilen, yalnızlığın sesini içendir.      
Ahmet Özer

“Haziran kokulu bir sabah” imge/ dizesini sevdim doğrusu. Arzu K. Ayçiçek şiiri böyle olmalı: ne bir fazla ne bir eksik. Bu kadarla yetinmeli demiyorum kuşkusuz. Bu işte: “mükemmeli buldum, yeter” demek yok çünkü.                                                   Hüseyin Atabaş

 Arzu K. Ayçiçek, Günümüz Türk şiirine Yeni bir dalga olarak girmekte olan kadın şairler kuşağını önceleyen ve sayıları birkaçı geçmeyen şairlerden biri. Aynı kuşaktan sayılabilecek birkaç ad da şunlar: Nilgün Marmara, Günseli İnal, Gülsüm Cengiz vb.  Fikret Demirağ

Çekilen bunca acı, bunca çile neden ağartmasın gecemizi? Şiir, umuda kapı açan en güçlü silahımız değil mi? Arzu K. Ayçiçek umudun dostu olan ozan: Kara gözlerinde ışıldayan, bizi güneşli yarınlara kavuşturacak olan umudun! Üstümüze çekelim umudun örtüsünü. Umudun şiirini kuşanıp yarınlara doğru yürüyelim.
Mustafa Şerif Onaran

Şiirlerini severek izlediğim bir ozan Arzu K. Ayçiçek. Dizelerinin öz suyu doğadan, Anadolu’dan. Soyadı bile kırsalın kokusunu, pırıltılarını getiriyor. Bizden sonrakilere kirinden pasından arınmış insan sıcaklığında bir dünya bırakma özlemi. Her şeye karşın küf tutmayan yüreğiyle “dünü” seviyor, “bugünü” kınıyor, “yarını” düşlüyor.
Mehmet Başaran

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2021 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı