%0
Birazcık Tebessüm - Çakmak, Nurullah

Birazcık Tebessüm

Nurullah Çakmak

Yayınevi: Gülnar

Yayın tarihi: 01/2022

ISBN: 9786257536752

Türkçe | 98 Sayfa | 13,5 x 21 cm

Tür: Mizah

  • 45,00 TL

 Hayatımızda oldukça önemli bir yer tutan fıkralar, kültürümüzün bir parçası olarak, anlatıma güzellik katmakla birlikte, güldüren ve düşündüren öneme haizdirler. Bugünün belagat ve mizah anlayışında dahi zamanında ortaya çıkmış fıkraların etkisi tartışılamaz.
İnsanoğlu fıtraten öyle bir yapıya sahip ki, bazen bir zerrede boğulur, bazen dünyaya sığmaz. Öyle ki, gülmeye de ağlamaya da ihtiyaç kesb eder. Esas olan gülerken de ağlarken de ölçüyü kaçırmamak… Aşırı derecede gülmek kalbe zarar, aşırı derecede ağlamak da isyana kaçar. Ancak günahlara gözyaşı dökmek kalbi yumuşatır.
Yerinde ve zamanında manevi değerlerimizi hafife almayan ve tefekküre sevk eden bir fıkranın değerini daha iyi anlamayı takdirlerinize arz ediyorum.
Fıkralar, yaşadığımız sosyal hayatta çok ehemmiyetli bir rol oynar. İş yerinde, arkadaş çevresinde veya insanlarla irtibatta paylaşılan güzel fıkralar, dostluklara kapı açan tesirli bir iletişim aracı olur.
Fıkralar, anlatımda ki duyarlılıkları keskinleştirir. Aynı zamanda da insanların duygularını tereddüt etmeden ifade etmelerini sağlar.
Velhasıl, fıkraların günlük hayatımızda her kesim ve yaştaki insanların hem kültürel hem de kişisel gelişiminde önemli bir yer tutar.
İster gülmek ister ağlamak olsun ifrat ve tefrite kaçınılmamalı. Bu fani dünyada, hayatı en iyi şekilde değerlendirip, tebessüm ile hitama erdirebilen kullar olabilme temennisiyle…

Nurullah ÇAKMAK
Ankara-2021

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2022 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı